Nowe wyzwanie?

Forum konfrontacyjne,
www.rackham.fr

Nowe wyzwanie?

Postprzez mdzi1 » 4 lip 2007, o 17:45

Wiem , że Konfrontacja przestała być na topie, ale nie da się zaprzeczyć ,że Rakham robił i robi nadal , znakomite figurki.
Próbujemy swoich sił w kolejnym konkursie?
http://www.tabletopgamingnews.com/?p=8567

Ostatni akapit...
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe wyzwanie?

Postprzez Apan » 4 lip 2007, o 20:29

A może się do polskiego Golden Demona szykować :D :D :?:
Apan
private
private

Nowe wyzwanie?

Postprzez Bu » 4 lip 2007, o 21:28

To znaczy, że jak pomaluję Meliadora do 24 września i im się spodoba, to dostanę jakieś dinksy?
Bo tam coś pisze o jakimś drawing, 3D art, the miniature does not need to be painted... wtf?
Bu
first sergeant
first sergeant

Nowe wyzwanie?

Postprzez mdzi1 » 5 lip 2007, o 04:43

Zdaje się, że są trzy kategorie-malowanie, konwersja i rysunek(art). Konwersja nie musi być pomalowana. Nagrody to 50 Eu do zrealizowania na zakupy w sklepie Rakhama.Całkiem, całkiem.

O GD poważnie myślałem, ale tam obowiązują zasady jak ze wszystkich Demonów, tzn, osobisty udział. Nie ma wielkich szans, żebym mógł jechać do Warszawy i wystawić prace.No i byłaby to droga ekspedycja-kupno figurek, bilety na pociąg (auuu), wstęp na imprezę-500zł starczy?
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe wyzwanie?

Postprzez Bliz » 5 lip 2007, o 05:04

ja raczej na ten rackhamowy konkurs sie nie bede pchal...
wole kontynułowac przygotowania do Demona bo tam trzeba naprawe sie postarac nie to co na ten ostatni konkurs :(
Bliz
private first class
private first class

Nowe wyzwanie?

Postprzez mdzi1 » 5 lip 2007, o 05:43

A ja raczej GD odpuszczę. Figurki GW są dla mnie mniej ciekawe malarsko niż Rakhama, za drogie, a organizacja imprezy daleko poza Krakowem sprawia, że koszty są znaczne.
Udział najlepszych? A co mnie obchodzą inni, to ja mam być najlepszy.:D Poza tym ocena malarzy Rakhama ma dla mnie większe znaczenie niż polskich sędziów.Przez długi czas ich malowanie i NMM były dla mnie wyznacznikiem tego co najlepsze w malowaniu figurek do gier bitewnych.Jedyne co sprawia ,że się waham, to konieczność zrobienia dobrego zdjęcia :(
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe wyzwanie?

Postprzez Apan » 5 lip 2007, o 07:37

A jak mi się uda to wezmę udział w obu ;)
Apan
private
private

Nowe wyzwanie?

Postprzez mdzi1 » 5 lip 2007, o 20:28

Dałem się namówić na tego polskiego GD. Sam nie wiem czy to rozsądne i czy na 100% dojdzie do skutku, ale nie szkodzi pomalować coś z GW. Mam już nawet pomysł i modele.Nic tylko wziąć się do systematycznej pracy( a z tym ciężko) ;)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe wyzwanie?

Postprzez Apan » 5 lip 2007, o 20:47

Hehe racja :D Najgorzej z systematyką :( Ale trzeba się przyłożyć i coś pomalować :D Jak wrócę do domku to przygotowania ruszą już pełną parą :!:
Apan
private
private

Nowe wyzwanie?

Postprzez mdzi1 » 6 lip 2007, o 11:24

Wybrałem modele, przygotowałem i spodkładowałem. Nie będę szalał, skupię się na 2 kategoriach. No chyba, że pójdzie mi tak sprawnie, iż zdążę pomalować coś jeszcze.
Na konkurs Rakhama może dokończę jeden już zaczęty model, ale jeśli zdjęcie nie wyjdzie, odpuszczę sobie.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe wyzwanie?

Postprzez laurentius » 19 lis 2007, o 10:37

Ostatnio zacząłem przeglądać katalog figurek do Confrontation i straszne sentymenty mnie dopadły. Patrząc wstecz to nawet w tym momencie Rackham nie robi tak dobrych i klimatycznych figurek jak jeszcze rok-2 lata wstecz. Może stracili jakiegoś rzeźbiarza (?) i to ich skłoniło do przejścia na plastiki. R trzymał się dzięki świetnej jakości produktom - grafikom, figurką. Teraz kiedy strona jest do chrzanu, ilustracji nie widać, figurki coraz gorsze ... co może trzymać gracza przy tym systemie.

A dzięki świetnym figurką w C3 grało się mimo beznadziejnych zasad.
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Nowe wyzwanie?

Postprzez mdzi1 » 19 lis 2007, o 17:37

Ilustracje dalej są świetne. Obejrzyj to co proponują do AT-43.
Od strony edytorskiej nowe produkty nic nie straciły, wręcz odwrotnie.
Szkoda starych modeli, ale póki co są nadal osiągalne więc nie ma co płakać.
A za starymi zasadami ja nie tęsknię. Nowe wydają mi się o wiele sensowniejsze nawet w wersji beta.

Jak się wydaje te''lepsze'', dokładniejsze i niemalowane modele będzie robił Fire Industries, tak jak Forge World robi to dla GW. Zdaje się, że trzeba przywyknąć, że najwyższej jakości modele będą osiągalne za wysoką cenę dla kolekcjonerów. Gracze
w bitewniaki będą się musieli zadowolić masówką. :P
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Powrót do Konfrontacja & AT-43