Confrontation:Age of Ragnarok- pudło startowe

Forum konfrontacyjne,
www.rackham.fr

Postprzez mdzi1 » 3 lis 2007, o 18:49

Tu można obejrzeć dokładnie jak wygląda starter i nierasowane studyjnie figurki Wilczarzy i Gryfów. Moje wrażenie jest...całkiem pozytywne! :D
Wyglądają na brzydko pomalowane(zwłaszcza wilczarze), ale całkiem ładne modele.
zadziwiające , bo studyjne wersje wywarły na mnie zupełnie odwrotne wrażenie.
Śmiem przypuszczać, że gra może zyskać grono zwolenników , podobnie jak AT-43.

http://www.leludiste.fr/infos/index.php?id=1263
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez estro_pajo » 3 lis 2007, o 19:45

nie nie i jeszcze raz nie.
to jest gorsze niz AT43 jesli chodzi o jakosc malowania, jakosc modeli (taki wyglad ogolny no i te podstawki;choc nie pamietam tych z at43...) no i ta gorka z pastiku - ble!
Jak zobaczylem zdjecia samego pudelka to pomyslalem, ze no kurde, ale teraz moze sie francuzikom udac, ale IMHO zawalili. Jak mialbym wybrac jeden z ich produktow to bez wahania wzialbym sie za AT43 mimo, iz dalej mi to tego niz do konfrontacji...
Smutno.
Obrazek
estro_pajo
staff sergeant
staff sergeant

Postprzez azrael88 » 3 lis 2007, o 20:39

malowanie koszmarne, w szczególności elementów metalowych... źle wróżę tym prepaintom, totalnie do własnoręcznej poprawki jeśli ktos się na to ustrojstwo wogóle zdecyduje.
azrael88
private
private

Postprzez Bu » 3 lis 2007, o 20:50

W tej sytuacji można powiedzieć jedno - biedny Rackham...
Bu
first sergeant
first sergeant

Postprzez azrael88 » 4 lis 2007, o 10:28

oj biedny, oby nie wstrzymali za jakiś czas sprzedaży metali bo wtedy będzie collapse, tylko amerykanie i ludzie, którym kompletnie nie zalezy na wyglądzie figurek kupią taką chałę.
azrael88
private
private

Postprzez mdzi1 » 4 lis 2007, o 11:21

Chyba nie macie racji. Malowanie nie jest gorsze niż w AT-43. Tam generalnie kolorków jest mało.A ludzie kupią bo nie mają czasu na malowanie swoich armii.
Ta oferta jest skierowana do innej grupy odbiorców- na zupełnie nowych w świecie bitewniaków. Kupujesz box, rozkładasz planszę , 10 minut na zapoznanie się z zasadami i grasz już w sklepie. Do tej pory coś takiego było możliwe tylko w prostej planszówce. A i tam potrzeba zazwyczaj więcej niż dwóch graczy.
Poza tym jak porówna się te modele z jakimkolwiek innym systemem prepaintów to te figurki są ładniejsze.Poziom malowania jest tylko nieco lepszy, ale same wzory są o wiele lepsze.Europejczycy jak zwykle będą narzekali, ale i tu na percepcję gry Rakhama wpływają wspomnienia dotychczasowych metalowych modeli z najwyższej półki. Otóż Panowie , mam wrażenie , że o takich modelach przyjdzie nam w bitewniakach zapomnieć w ogóle.Czy nam się to podoba czy nie, przyszłość będzie należeć do projektowanych komputerowo plastików. Wychuchane modele z metalu zostaną wyłącznie dla kolekcjonerów.Najdłużej utrzymają się w skirmishach.
CAOR znajdzie nabywców.Myślę też , ze to nie ostatni ruch producentów bitewniaków. Czekam na ruch GW. Na razie zdaje się obniżają ceny dużych zestawów swoich plastików. Ale żeby to wystawić na stół trzeba sporo czasu poświęcić na klejenie i malowanie. Zwycięży lenistwo i chęć jak najszybszej gry zakupionym zestawem.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez estro_pajo » 4 lis 2007, o 11:42

1. metale wypadaja z obiegu. robia wyprzedaze we wszystkich sklepach jakie znam. sa one teraz discontiued i tyle...

@mdzi1
no jak lepsze od at43, tam to jest airbrush, jakies niby urban camo tam robia, nie jest tak sloppy jak tutaj. No i w at43 masz naprawde fajny teren w zestawie, a nie swiecaca, oblesna, plastikowa gorke. Czuje jakby ktos dal mi tymi wolfenami po twarzy... :(
Obrazek
estro_pajo
staff sergeant
staff sergeant

Postprzez mdzi1 » 4 lis 2007, o 14:10

Jaki teren? Nie mówisz chyba o tym co w zestawie OD? Te kontenery i nanogeneratory trudno nazwać sensownie pomalowanymi, tam jest jeden kolor( na generatorze aż dwa )
Dziwne by było też gdyby malowali wilczarzy we wzorki camo. Ja tam wolę, żeby mi nie pchali paskudnego drybrusha ani byle jakiego washa, tylko przyzwoicie nałożyli kolory podstawowe.Im mniej warstw farby tym łatwiej przemalować.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez MichałeK » 4 lis 2007, o 16:15

mi się zestaw podoba, jakbym miał kasę i mieszkał w USA(bo tam mają kasę i grają w to) to bez wahania bym kupił :-)
MichałeK
corporal
corporal

Powrót do Konfrontacja & AT-43