Nowe Gryfy i Alchemicy

Forum konfrontacyjne,
www.rackham.fr

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez mdzi1 » 20 gru 2007, o 14:48

Zapowiedź nowych modeli Gryfów i Alchemików wzbudziła spory szum na TGN i forach Konfrontacji. Efektowne modele, a już sobie obiecywałem ,że nie kupię prepaintów do Konfry.
http://www.tabletopgamingnews.com/2007/12/19/11616

Uważne oko dostrzeże Mirę i Melkiona do Gryfów( o niebo lepszy od metalowego!) oraz Claudię Nessalith do armii Skorpiona ( tez bardziej mi sie podoba od metalowej wersji). Templariusze i klon Dirza też sa fajni i nareszcie zyskali jakieś pozy. Wyglądaja bardzo dobrze jak na plastiki, ciekaw tylko jestem ile z tego zostanie stracone po przejściu z żywicznej matrycy na gotowy PPP?
W każdym razie nareszcie coś fajnego w światku Rakhama, trochę optymizmu się we mnie wlało... :)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez maciak » 20 gru 2007, o 14:51

Mira i Melkion bardzo fajni :) A do tego brakuje mi ich do kolekcji :D Chyab ich sobie kupie ;)
Obrazek
maciak
sergeant
sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez zim » 20 gru 2007, o 16:07

mdzi1 napisał(a):W każdym razie nareszcie coś fajnego w światku Rakhama, trochę optymizmu się we mnie wlało... :)

ale za jaką cenę :P

w każdym razie ja nadal preferuję metale od R. chociaż plastikowe figurasy z wyprasek dadzą duuużo więcej kombinacji montowania - a to ogromny + imo
zim
sergeant first class
sergeant first class

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez JakubT » 21 gru 2007, o 23:09

ostatnimi czasy chyba juz wszystkich pojebalo:/
JakubT
staff sergeant
staff sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez maciak » 21 gru 2007, o 23:41

Zajebisty ten gosc z dwoma mieczami i czerwona przepaska na oku :) Zrobie z niego seneschala :D
Obrazek
maciak
sergeant
sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez mdzi1 » 22 gru 2007, o 07:55

Metalowy był ciut lepszy, ale ten jest też niczego sobie. Wszystkie Gryfy i wilczarz robią bardzo dobre wrażenie(poza malowaniem ;) ). Natomiast kusznik Dirza wygląda słabo.Trzeba będzie dokupić pewnie ze dwa blisterki metalowych( co pewnie i tak wyjdzie taniej :P ).

I jeszcze coś dla zainteresowanych zdjęciami rzeczywistych PPP (zdjęcia od gracza jego własnych figurek). Są tu też porównania wielkości metali z plastikami.
Łatwo zauważyć, że Mira jest większa od prepaintów. Ale szczerze mówiąc, te wczesne metalowe figurki Rakhama były większe od ich późniejszych następców. Między wilczarzami nie ma różnicy. A ponieważ Mira to inkarnacja, może się wyróżniać spośród masy zwykłych chłopków.
Kolejne zaskoczenie-zaskakująco fajnie wyglądają plastikowi Spearmen. Gość jedynie lekko ich pociągnął inkiem, żeby uwypuklić szczeliny pancerza.Poprawiał też Wilczarza, również głównie używając washa. Sądząc po tych zdjęciach ktoś obdarzony nieco większym talentem malarskim, bez trudu spisałby się znacznie lepiej.
Oczywiście nadal pozostaje pytanie, czy w ogóle warto kupować PPP, skoro przydałoby się je przemalować?
Dla zabieganych, nie radzących sobie z malowaniem-myślę, że tak. Mają gotowe do gry, przyzwoicie się prezentujące modele. Bardziej ambitni powinni pozostać przy metalowych figurkach uzupełniając je wybranymi plastikami.Takie jest moje zdanie.
http://nacord.net/home/Gallery/tabid/56 ... fault.aspx
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez zim » 22 gru 2007, o 21:19

a mi się templariusz na piechotę nie podoba - słabizna i za grosz tak dobrze znanej finezji metalowych figur R. kawalerzysta już lepszy.

ja uważam, że lepiej pozostać przy metalach, a plastikami uzupełniać tylko to czego nie ma w metalu. no chyba, że ktoś nie ma kompletnie czasu na malowanie lub go nie stać na zapłacenie za malowanie...
zim
sergeant first class
sergeant first class

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez MichałeK » 23 gru 2007, o 10:26

eee przesadzacie, naprawdę fajne te modele, w porównaniu ze wszystkimi plastikami jakie na oczy widziałem... wręcz extra :) ta wiem ze metal był lepszy, bo to z definicji tak jest
MichałeK
corporal
corporal

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez mdzi1 » 30 gru 2007, o 12:49

FFG ma już w sprzedaży zestawy kart do Gryfów i Wilczarzy ,co pozwoli na użycie wcześniej wydanych metalowych figurek Rakhama.
http://www.fantasyflightgames.com/confr ... oduct.html
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez zim » 3 sty 2008, o 09:02

zim
sergeant first class
sergeant first class

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez mdzi1 » 3 sty 2008, o 13:53

Nie narzekaj. Folia i możliwość obejrzenia jak to wygląda przed zakupem to obowiązek w PPP. Pomyśl-pokażą studyjnie pomalowane żywiczne matryce a potem otwierasz pudełko i co? Rakham mimo wszystko robi to uczciwie a w takim np.D&D minis już się tym nie przejmują. Zresztą mam wielu znajomych niegrających, którzy nawet w pełni profesjonalnie pomalowane , metalowe lub zywiczne modele uznają za zabawki( rodem ze Smyka i innych takich). ;)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez Bu » 29 mar 2008, o 12:56

I'm in love :)
Bu
first sergeant
first sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez zim » 29 mar 2008, o 18:51

duże modele = duże detale. a to da się w plastiku zrobić, no i w tym przypadku ciężko, aby model cierpiał na klockowatość. ogólnie to jednak solidny figurek ! nie odbiega niczym od starych dajków... a może nawet lepszy, jakby się uprzeć ;)
zim
sergeant first class
sergeant first class

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez mdzi1 » 10 kwi 2008, o 18:14

Nowy Kayl Kartan. Zajefajny!
Podobno ma mieć więcej pierdułek na tunice i ustrojstw na plecach w finalnej wersji, ale w to nie wierzę bo ma być do CAOR.

http://www.rackham.fr//newsletter/cry_o ... Kartan.jpg

No i coś jeszcze efektowniejszego- nowy apostata.Model jak ze snów , czyli starego Rakhamu. :) Oczywiście do serii Rakham Legends. Metal albo żywica.

http://www.rackham.fr/newsletter/cry_on ... bres_R.jpg

Jean Bey nawijał też coś o kawalerii Dirza. Zaczynam się ślinić... ;)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowe Gryfy i Alchemicy

Postprzez Bu » 10 kwi 2008, o 19:47

Kayl Kartan to prawie jak [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kyle_Katarn]Kyle Katarn[/url], chociaz nie bardzo widze zwiazek...
Bu
first sergeant
first sergeant

Następna strona

Powrót do Konfrontacja & AT-43