Hybrid

Forum konfrontacyjne,
www.rackham.fr

Hybrid

Postprzez Bu » 28 mar 2008, o 11:15

Jako, że ostatnio pykam sobie w różne dziwne systemy, a wczoraj gadałem o Hybrid z Jakubem, to przyszło mi do głowy, żeby może i to wypróbować. Ma ktoś te plansze i zasady? Bo ja mam trochę figurek do konfrontacji, co prawda wszystkie z innej parafii, ale co tam.
Czy ktoś, kto to zna, byłby łaskaw nakreślić co jest mniej więcej potrzebne i z czym to się je?

Wiem tyle, że chodzi się garstką figurek po jakichś planszach i wykonuje jakieś misje w kampanii :)
Bu
first sergeant
first sergeant

Hybrid

Postprzez mdzi1 » 28 mar 2008, o 13:54

Mam pudło do Hybrydy oraz modele alchemików. Brak mi jedynie antagonisty z Gryfami, no i ogrania. Ale gierka wygląda zacnie. Coś jak skrzyżowanie Space Hulka z Warhammer Quest. Jak chcesz pograć bez proksów to przydałoby się pudełko Templars of Hod( kilkadziesiąt złotych) oraz ekwiwalent Ambrosiusa, bo ten model jest praktycznie niedostępny poza pudłem Hybrydy. Tyle było w głównym pudełku i na początek spokojnie wystarczy. Jak będziemy chcieli większej różnorodności to można wprowadzać kolejne modele, bo praktycznie wszyscy alchemicy i gryfy maja swoje hybrydowe profile.Niektóre figurki z innych frakcji z Konfry też da się wystawić.

To jest box z lożą:

http://www.rackham-store.com/boutique_u ... ag=1&num=5
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Hybrid

Postprzez JakubT » 28 mar 2008, o 14:02

Plansze i zasady sa tak ze mozna zagrac . oprocz tegpo do gry uzywa sie kart ktore sie losuje przed bitwa no i co jest najwazniejsze to wybor misji. W podstawce jest jakos 8 w rozszezeniu jeszcze kilka i cala masa w cry havocah. jest tez opcja rozwoju bohaterow ale przyznam sie ze nie obczailem tego do konca.

Kazda misja ma ograniczona liczbe wojownikow oraz poziomow . Wezmy misje nr 1 z podstawki jako przyklad. Uzywa sie 4 plytek oraz 4 zdarzen losowych z ktorych 1 jest pulapka. Wygrywa ten kto wybije wroga. Gryfy moga miec 5 wojownikow i 5 poziomow a Skorpiony 5 wojownikow i 6 poziomow.

http://www.rackham-store.com/site/Cartes/UGRSP02C.jpg

tu mamy Egzorcyste do gryfow. W lewym gornym rogu ma mieczyk co daje nam poziom walki wrecz <4> wiec jak by atakowal wrecz to moze uzyc poziomow 4, 3, 2, 1 zawsze mozna uzyc nizszego poziomu niz mamy maks bo kazdy ze sposobow daje nam inne bonusy. Nastepnie w prawym gornym rogu masz tarcze <4> czyli obrona tez na poziomie 4 . Prawy dolny rog to ruch<3> i lewy dolny to strzelanie <0>. Na dole na srodku masz swoj NV < natural Value><3> ktorej uzywasz do wyznaczenia poziomu trudnosci. Pod NV masz opisane zdolnosci i ruch.W przypadku Egzorcysty jest to 7 ruchu czyli moze sie on ruszyc o 7 kradwatow;) nastepnie Rank 1 wiec jakbys zaszalal to moglbys w 1 misji wziasc takich pieciu. Ponizej jest ekwipunek ktory daje bonusy w walce/obronie. Na samym koncu masz zdolnosci ktore figorka posiada.

Przykladowa walka wyglada tak ze ustalasz na jakim poziomie chcesz chlopa uderzyc . Poziom 4 do ktorego masz normalnie dostep daje ci +2 do SL twoj NV jest rowny 3 , twoja bron do ww daje ci +2 a zdolnosc kolejne +1. Wiec teraz trafiasz chlopka na rzucie 8 lub mniej na k10 i jesli trafisz zadajesz 1 rane.

Wydaje sie ze wszystko jest cacy ale to tylko pozory bo kazda rana jaka otrzymasz obniza twoje zdolnosci tak wiec przykladowy egzorcysta ma NV 3 , po otrzymaniu 1 rany spadnie to do 2 oraz obnizy mu sie o 1 ATT DEF MOV . Tak wiec po otrzymaniu 1 rany bedzie mial att 3 def 3 mov 2 i ruszal sie o jeden kwadrat mniej 6. W tym wypadku po otrzymaniu 1 rany jego efektywnosc w ww spadla by do 5 a po nastepnej ranie do 4.

troche to zamieszalem ale cos tam jeszcze dopisze pozniej. powinno miec wiecej sensu.
ostatnimi czasy chyba juz wszystkich pojebalo:/
JakubT
staff sergeant
staff sergeant

Hybrid

Postprzez mdzi1 » 28 mar 2008, o 14:13

Ze wszystkich gier Rakhama ta planszówka jest najbardziej udana. Trzeba pograć. :)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Hybrid

Postprzez Bu » 29 mar 2008, o 13:07

O man! Napisalem dluga odpowiedz i mi sie zawiesilo!

F U C K !

W skrócie:
1. chciałbym najpierw spróbować zasady, zanim kupię fixy.
2. czy mogę grać czymś innym niż Templars of Hod i Ambrosius? Nie chodzi o to, że te fixy są brzydkie, ale są ładniejsze, które bym wolał. Dalej z gryfów, ale inne modele.
Bu
first sergeant
first sergeant

Hybrid

Postprzez JakubT » 29 mar 2008, o 15:57

jest cala masa . napisz kim chcesz grac to powiem ci czy mozesz
JakubT
staff sergeant
staff sergeant

Hybrid

Postprzez Bu » 29 mar 2008, o 18:40

A jakieś ograniczenia punktowe (lub inne) są?

Po przejrzeniu, takimi niby oddziałami (sugeruję się tym, że templars of Hod jest kilku i mają jakiegoś niby-szefa, którym jest Ambrosius):

1. Thallions wszyscy (czyli 4)

2. Praetorian guard (tych jest 4+1, który ewidentnie wygląda na ich szefa)

3. Fusiliers (6) + Saphon the Purificator (który wygląda jak ich szef IMO)

4. Templar War Staff (5) + Sered Templar Commander (jak sama nazwa wskazuje, on wygląda na ich szefa)

No i to by było na tyle.
Bu
first sergeant
first sergeant

Hybrid

Postprzez JakubT » 29 mar 2008, o 22:17

nie musisz grac oddzialami. thalioni czy ToH moga byc brani pojedynczo. w sumie to na tym polega cala zabawa ze mozna mieszac :) ograniczenia sa w misjach np misja pierwsza dla gryfow to 5 modeli i 5 poziomow a ostatnia w podreczniku to 9 modeli i 8 poziomow.
JakubT
staff sergeant
staff sergeant

Hybrid

Postprzez JakubT » 29 mar 2008, o 22:25

tu masz figsy do gryfow i ich rank

Ambrosius lvl 2 AURA 2
seneshal lvl 2
purifier 1
templar of hod 1
executioner 1
Knight lvl 2 AURA 1
minelayer 2
inquisitor 2
darkness hunter 2
fusilier 1
misericord 2
exorcist 1
garell 2
sered 3
thalion 1
conscript 0 < licza sie jako 1 lvl za 2 wojownikow>
pretorian 1
phidias 1
kyrus 2

sa tez figsy do lionsow i do cynwali ktorych mozesz uzyc po stronie swiatla ^^ a i pare kraskow :)
JakubT
staff sergeant
staff sergeant

Hybrid

Postprzez Bu » 30 mar 2008, o 01:31

aura to chyba dobrze, nie?
Bu
first sergeant
first sergeant

Hybrid

Postprzez JakubT » 30 mar 2008, o 08:46

to bardzo dobrze ale jedyne modele ktore ja maja sa dostepne tylko w boxach z gra. chociaz startowy box jest calkiem wypasny bo dostajesz duzo figorkow dla obu stron.
JakubT
staff sergeant
staff sergeant

Powrót do Konfrontacja & AT-43