Nowi członkowie

Pytania, propozycje i uwagi na temat portalu...

Nowi członkowie

Postprzez Ghoul » 11 lut 2007, o 13:21

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nową osoba i zainteresowałem się Hordą. Problem w tym że nie wiem czy jest jakiś sklep w krakowie który sprzedaje hordę. Ostatnie moje dochodzenie w tej sprawie zatrzymało się na "Smoku". Po za tym wasz klub jest umiejscowiony całkiem blisko galeri kazimierz.

I problem twki w tym jak najszybciej z myślenic dostać się w okolice tej galeri.

Prosiłbym o szybką pomoc.

Pozdro.
Ghoul
private
private

Nowi członkowie

Postprzez Marcin » 11 lut 2007, o 14:02

Z myślenic... hmm wysiąść z busa gdzieś na rONdzie grunwaldzkim i wbić się w 22 albo dojechać do dworca PKS i autobusami jadącymi z Dworca Wschód w kierunku na rondo grzegórzeckie. Możesz też z matecznego czy z zakopianki 10.
Marcin
private first class
private first class

Nowi członkowie

Postprzez mdzi1 » 11 lut 2007, o 14:06

Najlepiej wysiąśc pod Pocztą Gł. z busa i spacerkiem przez Starowiślną , Wielopole, obok Hali Targowej dojśc sobie pod Galerię Kazimierz-całe 15 minut drogi :)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Nowi członkowie

Postprzez Vilk » 25 mar 2007, o 16:02

Cześć

Paweł to ja. Vilk to też ja :)

Czarny odpisywał mi już na forum Wargamera, a tuż potem zarejestrowałem się u Was.

Jak wszystko dobrze pójdzie to w czerwcu przeprowadzę się z Wawki do Krakowa i mam nadzieję wśliznąć się czasem na "Strych".
Parę razy zajrzałem do "Smoka". W "Bardzie" jeszcze nie byłem.

Z RPG, planszówkami, karciankami i bitewniakami stykam się od lat. Warszawski "Morion" to właściwie mój drugi dom :)

Przejadły mi się już wszelkie "fantastyczne" systemy, w które grałem (WFB, LoTR, Warzone) i steruję w kierunku "realiów".
Zaczynam więc bawić się w MP i ciągnie mnie jeszcze do czegoś starożytnego (może WM Ancients, bo na pewno nie DBA).
Z kart zrezygnowałem (choć łapie niezła nostalgia po 12 latach zabawy w SW CCG). Nie pogardzę dobrą planszóweczką.

Tyle na wejście :)

Od 13 kwietnia będę w Krakowie przez jakieś 2 tygodnie, więc jeżeli ktoś chciałby, żeby przywieźć mu coś z Sosna-shopu, to niech się ze mną skontaktuje.

pozdro

Vilk
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Vilk
private
private

Nowi członkowie

Postprzez Bu » 25 mar 2007, o 20:17

Cieszymy się i zapraszamy. Przynajmniej ja się cieszę, ale myślę, że piszę w imieniu wszystkich :)
Jest na strychu kilka stołów do MP, ale Warmachine i Hordy i tak są lepsze.
Bu
first sergeant
first sergeant

Nowi członkowie

Postprzez laurentius » 26 mar 2007, o 14:46

Również witam na forumie. Myślę, że będę chyba miał biznesa to przywiezienia więc powinniśmy się jakoś dogadać. Czy WMka i Hordy są lepsze?! Hmm... na pewno zdecydowanie inne ;)

A tak BTW.... wszystkich forumowiczów zachęcam do pisania artykułów i ciekawych newsów na portal.
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Nowi członkowie

Postprzez Vilk » 29 mar 2007, o 22:12

Nie znam mechaniki do WM/H. Jedynie garść ogólnych informacji, na podstawie których zakładam, że zachowuje ona podobieństwa do Konfrontacji (skirmish, specjalne zdolności postaci, model obrażeń/uszkodzeń itp.)
Po obejrzeniu zaś kilku starć w Konfrontacji odrzuciło mnie na milę. Kilka ruchów na początku, potem zwarcie i potworna półgodzinna kostkologia bez widocznych rezultatów.
Nawet jeżeli się mylę, to i tak nie pociaga mnie klimat. Tym niemniej popatrzę i wyrobię sobie bardziej szczegółowe zdanie.

Jeżeli będzie miał Pan coś do przewiezienia z Wargamera, Panie Generale, to widzę trzy wyjścia:

1. W miarę możliwości kupię to, co Ci potrzeba, a przy pierwszym spotkaniu się rozliczymy i przekażę Ci zakupy.

2. Składasz zamówienie u Sosny i płacisz Wargamerowi, a ja tylko robię za kuriera.

3. Przelewasz mi na konto odpowiednią sumę i dajesz znać, co potrzebujesz, a ja robię zakupy i przywożę, co trzeba.

Poza tym mam tylko znajomości w "Morionie". W "Cytadeli" i innych tutejszych jaskiniach nie bywam.

Wszystko jest oczywiście kwestią zaufania, ale ponieważ się nie znamy, więc będzie o nie trudno. Mnie najbardziej odpowiada druga opcja. A może widzisz inne rozwiązanie?
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Vilk
private
private

Nowi członkowie

Postprzez Bu » 29 mar 2007, o 22:37

Jesli chodzi o WM/H, bo tylko w tym temacie czuję się kompetentny wypowiedzieć, to jest jej tak daleko do Konfrontacji, jak Malyszowi do Matei :D
WM/H to jest jeden z najlepszych systemów jakie istnieją, Konfra jest jednym z najgorszych.
Naprawdę nie mają ze sobą nic wspólnego, nawet nie wiem czy to skirmishem nazwać (zwłaszcza Warmaszynę) - na 1000 punktów spokojnie wystawisz tyle woja, co typowymi space marines. A jak grasz Menothem to masz tyle, co gdybyś grał Tyranidami albo IG.
No ale brak pociągu do klimatu to duży problem :/
Bu
first sergeant
first sergeant

Nowi członkowie

Postprzez Vilk » 29 mar 2007, o 22:51

Zatem, skoro się mylę, tym bardziej pozostaje mi popatrzeć na jakieś soczyste starcie, zanim zacznę się mądrzyć :)
Vilk
private
private

Nowi członkowie

Postprzez laurentius » 30 mar 2007, o 14:29

Zgadzam się z Bu choć mam wielki sentyment do konfrontacji. Sosen ponoć odłożył mi jedną gierę. Trzeba ją tylko odebrać. Tylko powiesz mi kiedy ją odbierzesz, a ja załatwię finanse z Sosenem.
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Nowi członkowie

Postprzez Bu » 30 mar 2007, o 20:22

Też bym chciał, żeby konfra miała fajne zasady - byłby pretekst do pomalowania tych przepięknych figurek. A tak to... No się nie może człowiek zmusić, jak ma tyle niepomalowanego WM/H.
Bu
first sergeant
first sergeant

Nowi członkowie

Postprzez Vilk » 31 mar 2007, o 18:27

laurentius napisał(a):Sosen ponoć odłożył mi jedną gierę. Trzeba ją tylko odebrać. Tylko powiesz mi kiedy ją odbierzesz, a ja załatwię finanse z Sosenem.

Laurentius

To, co Sosen ma dla Ciebie to Commands & Colors Ancients. Tylko ostatecznie uściślając: podstawkę czy grecko-wschodni dodatek? I czy mam to zabierać ze sobą, jak będę jechał?

pozdro
Vilk
private
private

Nowi członkowie

Postprzez laurentius » 6 kwi 2007, o 21:05

Zabierz. O ile mnie pamięć nie myli to podstawke :) Kiedy jedziesz?

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Nowi członkowie

Postprzez Vilk » 6 kwi 2007, o 21:50

Będę w Krakowie w piątek 13 kwietnia po południu i zostanę przez 2 tygodnie. Odezwę się jeszcze przed wyjazdem.

.......................

Zatem odzywam się. Jutro przyjeżdżam, od poniedziałku będę miał trochę czasu. Wobec braku dostępu do netu (najwyżej e-cafe) mój nr telefonu jest na Twoim GG, laurentius, i w mailu do Ciebie, Czarny.

Laurentius, planszówkę od Sosny odebrałem i przywiozę.

Tak na szybko możecie mnie zobaczyć tutaj:

http://www.morion.waw.pl/index.php?galeria=15 (ostatnie zdjęcie na dole po prawej: "Co to za gra, co to za ekipa co w nią gra... i ten okularnik w szarym swetrze)

albo tutaj:

http://www.morion.waw.pl/index.php?galeria=8 (na samej górze, prawe zdjęcie, też okularnik w zielonym T-shircie)

Od tamtej pory chyba za bardzo nie przytyłem, ani nie przybyło mi zmarszczek :D

do zoba
Vilk
private
private

Nowi członkowie

Postprzez maciak » 22 kwi 2007, o 12:29

Witam wszystkich :)

Trafilem tutaj poprzez link z forum o konfrontacji "mgla". Posiadam sredniej wielkosci bande gryfow i mala paczke wilkow :) Czy ktos tu (jeszcze) gra w konfre?

A i druga sprawa. Zamierzam zaczac grac w WMke. Po przegladnieciu figurek waham sie pomiedzy Cygnarem a Menothem. Ilu graczy w Krakowie kazda z tych armii - wybiore ta z nich, ktora gra mniej osob :)

Jak wyglada sprawa z dostepnoscia figurek do WMki? Mozna cos kupic na miejscu? ( i taniej niz na cytadeli... )

I jak wyglada sprawa grania w klubie Strych - trzeba oplacic skladke, rezerowac miejsce, itp?

Pozdrawiam
maciak
Obrazek
maciak
sergeant
sergeant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KONFEDERACJA.org - dla wszystkich