Zmiany na KONFEDERACJI

Pytania, propozycje i uwagi na temat portalu...

Re: Zmiany na KONFEDERACJI

Postprzez laurentius » 25 sty 2009, o 16:18

Od razu mogę odpowiedzieć, że nad ChatBOXem to będę się zastanawiał gdy nasze forum będzie miało 1000 stałych bywalców. Przy mniejszej ilości użytkowników chat się nie sprawdza. Do tego więc czasu forum będzie takie jakie jest.
laurentius
general of army
general of army

Postprzez TaTaR » 26 sty 2009, o 09:25

Ehhh i znów mi przyszło występować w roli marudy ;)
Zgadzam się, że pomysł umieszczania informacji po prawej jest kiepski. Wszędzie jest po lewej i nie ma co kombinować.
Laurentiusie: skoro myślisz o osobach mających rozdzielczość 800x600 to pomyśl też o 99% pozostałych, którzy mają rozdzielczość większą. Czemu mam dopatrywać się maleńkich literek na mikroskopijnym polu? Forum powinno być naprawdę szersze.
Niestety rzeczywiście kolorystyka jest gorsza i słabiej widać tematy z nowymi postami. No ale to jest przypuszczam bardziej kwestia przyzwyczajenia.
No i według mnie najpoważniejszy zarzut: forum jest mało przejrzyste. Nie za dobrze oddzialone są od siebie poszczególne elementy forum- posty od siebie, posty od informacji o użytkownikach itd. Jest to jeden wielki misz-masz.
NIE dla chatboxa ;)
TaTaR
sergeant
sergeant

Postprzez laurentius » 26 sty 2009, o 10:12

Czemu mam dopatrywać się maleńkich literek na mikroskopijnym polu?

Polecam Firefoxa i magiczną kombinację Ctrl+"+"

Jak widzę większość poza nielicznymi wyjątkami (np. TaTaR lub estro) używa jednozdaniowych form pisarskich ;), a one IMO zasadniczo lepiej wyglądają w mniejszym oknie. Stąd w najbliższym czasie nie przewiduję zmian w rozszerzaniu pola na pojedynczą wiadomość.

Prawa kolumna z informacją o użytkowniku jest kwestią przyzwyczajenia.

Natomiast co do kolorystyki forum. Hmm... Myślę, że tutaj mogą nastąpić zmiany. Jakkolwiek nie tak od razu.
laurentius
general of army
general of army

Postprzez estro_pajo » 26 sty 2009, o 10:36

a cos ty sie tak uparl, zeby byc 'innym'?

cmd/ctr+ + nie wiele tu pomoze, bo powieksza to rozmiar czcionki i irytuje jeszcze bardziej, bo przewijania robi sie wiecej.

Nie rozumiem dlaczego nagle postanowiles z forum zrobic weza ogrodowego – takie waskie nigdy nie bylo! Mam banner w podpisie i zawsze caly sie miescil w sygnaturce. Caly na 'czarnej' konfederacji i caly na poprzedniej, tutaj jednak obcina mi jeden obrazek. To chyba pokazuje jak bardzo forum sie zwezilo. I Tatar ma racje, 99% uzytkownikow ma wiecej niz 800x600, a co najmniej 80% i tak powieksza okna na caly ekran (vide Bu :)), wiec mniejszy obszar forum nic im nie daje, a pozostale 20% jak zmieni zakladke i tak bedzie musialo zmieniac rozmiar okna, bo tak malych stron jak najnowsza konfederacja w internecie juz nie ma. Po prostu nie widze w tym zadnego sensu, by zostawic jak jest.

edit
L, ta informacja o uzytkowniku, co jest po prawej to jest duza przeszkoda, bo w koncu czyta sie u nas od lewej do prawej. Najpierw patrzysz kto napisal, potem czytasz – od lewej do prawej, nie na odwrot. To wszystko ma sens, bo wspolgra z naszymi zwyczajami czytelniczymi.
Obrazek
estro_pajo
staff sergeant
staff sergeant

Postprzez BodPud » 26 sty 2009, o 10:49

laurentius napisał(a):
Czemu mam dopatrywać się maleńkich literek na mikroskopijnym polu?

Polecam Firefoxa i magiczną kombinację Ctrl+"+"

Zeby zaraz na innej stronie robic Ctrl+ "-"?

Prawa kolumna z informacją o użytkowniku jest kwestią przyzwyczajenia.

To prawie standard, dlaczego na sile wymuszac inny uklad? Rozumiem jakby uzytkownicy, sobie zazyczyli takich "nowinek" ???

Jaki jest cel zmiany? Wychodzi, ze zmiana dla samej zmiany. Jak tak czytam, to nikomu sie generalnie nie podoba, wiekszosc widzi minusy, a forum chyba powinno byc dla uzytkownikow, a nie na odwrot? Upierasz sie przy takich rozwiazaniach, nie wiedziec czemu.

Widze, ze Laurentius wymysliles sobie jakas koncepcje, a inni niech przywykna.
Do czarnej czcionki na czarnym tle tez mozna przywyknac.

Masz oczywiscie takie prawo i nic mi do tego. Jedynie sie dziwie. Nic nie zyskujesz, a tracisz na pewno.

Edit. Cos tam w miedzyczasie estro napisal ...
BodPud
sergeant
sergeant

Postprzez laurentius » 26 sty 2009, o 11:59

Proponuję przetestować zanim się napisze. Przy przejściu na stronę o innym adresie następuje reset do wartości ustawionej dla strony o tym adresie. :)

Cóż. Nie ukrywam, że przy projekcie wyglądu forum kierowałem się własnym gustem i może się to nie podobać. Jestem otwarty na propozycję, ale jestem niestety ograniczony czasowo i finansowo jeśli chodzi o ten temat. Jeżeli ktoś zaprojektuje wygląd który będzie się podobał większej ilości osób to nie ma problemu aby go wprowadzić. Co do reszty postulatów to biorę je pod uwagę ale niestety w ramach posiadanych przeze mnie ww. środków.

A tak BTW. Estro ... czemu czytasz informacje o użytkowniku przed przeczytaniem posta? Czyżbyś się sugerował w ocenie tym kto go napisał? ;) :P
Dopuszczam przeniesienie informacji o użytkowniku z lewej na prawą, ale nie zaręczę, że w krótkim czasie.

Muszę przyznać, że jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś wyraził się całkowicie pozytywnie o nowym designie :) Jak nie żarówki to co innego. :P
laurentius
general of army
general of army

Postprzez BodPud » 26 sty 2009, o 12:14

laurentius napisał(a):

Proponuję przetestować zanim się napisze. Przy przejściu na stronę o innym adresie następuje reset do wartości ustawionej dla strony o tym adresie. :)

A faktycznie masz racje. Nie trzeba bedzie, az tak kombinowac.

To tylko swiadczy, ze malo kiedy potrzebna byla taka interwencja z mojej strony ;)
Na szczescie, dla mnie rozmiar literek jest OK.
BodPud
sergeant
sergeant

Postprzez maciak » 26 sty 2009, o 12:23

Moje uwagi:

1) Dołączam się do prośby o przeniesienie informacji o użytkowniku na lewo. Tak było zawsze, tak jest na innych forach, które odwiedzam i jestem do tego przyzwyczajony (no i za stary na to, by zmieniac przyzwyczajenia... :D )

2) Rozciągniecie forum wszerz - u mnie na monitorze 22' i rozdziałce 1680x1050 forum konfederacji wyglada tak:

Obrazek

Podczas gdy np forum gier planszowych wyglada tak:

Obrazek

Różnica w komforcie czytania jest olbrzymia...

3) Może to tylko ja nie potrafie włączyć jakiejś opcji, ale za każdym razem gdy pisze wiadomość muszę zaznaczyć opcję "Dołącz podpis" (poniżej okna, gdzie wpisuje się treść posta), bo jest ona domyślnie wyłączona... Da się ją jakoś włączyć na stałe? ;)
Obrazek
maciak
sergeant
sergeant

Postprzez laurentius » 26 sty 2009, o 12:36

1) Wszystko jak widać kwestia przyzwyczajenia, ale już wypowiedziałem się w tej kwestii

2) No cóż. Ja np. korzystam często z laptopa/komputera z rozdzielczościami 1024x768 i 1280x1024 i to są obecnie standardowe rozdzielczości w przypadku normalnej biurowej pracy. Równie dobrze mógłby mi napisać ktoś, że używa 42" plazmy w rozdzielczości 2048pix ;) Jeżeli utworzysz fajniejszy design będziemy zastanawiać się nad jego wdrożeniem.

3) Pisałem aby przejrzeć swoje ustawienia :) - opcja "Twoje konto"
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez Bu » 26 sty 2009, o 21:56

No faktem, jest, że w cywilizacji zachodniej zwykle czyta się od lewej do prawej. Gdybyśmy byli arabami to jeszcze taki układ miałby sens, ale to jest jednak utrudnianie sobie życia na siłę.

czemu czytasz informacje o użytkowniku przed przeczytaniem posta? Czyżbyś się sugerował w ocenie tym kto go napisał?

A to też standardowe zachowanie człowieka. Jak Ci żul spod budki z piwem powie: "weź tę pigułkę, pomoże na twoją chorobę", a lekarz w białym kitlu powie: "nie, nie pomoże i zniszczy ci wątrobę", to komu uwierzysz? Tak samo jest, jak ja i, załóżmy, Fluffy dajemy porady dotyczące WM/H. Oczywiście, w tym przykładzie to ja jestem żulem :D

No, ale w skrócie chodziło mi o to, że po co sobie utrudniać życie na siłę?
Bu
first sergeant
first sergeant

Postprzez TaTaR » 2 lut 2009, o 11:47

Co zrobić, żeby mi ciągle nie przychodziły powiadomienia o odpowiedzi na forum na skrzynkę pocztową?
TaTaR
sergeant
sergeant

Postprzez laurentius » 2 lut 2009, o 12:14

A ja prosiłem aby przeglądnąć własne ustawienia konta. Poprawić Avatary i podpisy. Heh...
Opcja: "informuj mnie o odpowiedziach": TAK/NIE.
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez Bu » 2 lut 2009, o 12:32

No to było upierdliwe, bo nawet jak wyłączysz to jeszcze potem dostajesz wiadomosci od ktorych Cie zdazylo juz zapisac
Bu
first sergeant
first sergeant

Postprzez laurentius » 4 lut 2009, o 19:10

No to jest taka opcja, która pokazuje Ci wątki, które masz zapisane i możesz je wywalić jednym kliknięciem. :)

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Poprzednia strona

Powrót do KONFEDERACJA.org - dla wszystkich