Jak się rozruszać

Pytania, propozycje i uwagi na temat portalu...

Re: Jak się rozruszać

Postprzez laurentius » 31 sty 2009, o 09:29

No jak na razie mogę zaśpiewać "było nas trzech... " ;) Być może dołączy do nas JakubT z prowadzeniem rankingu ligowego. Jeśli chodzi o tematykę to może być dowolna, ale związana jakkolwiek z naszym hobby. Ponieważ każdy z autorów będzie miał niejako własną rubrykę może tam prowadzić choćby coś w rodzaju figurkowego bloga. Ważne żeby tak jak napisał Bu było regularnie i ciekawie.

W takim razie zróbmy co drugi dzień na razie (?). Estro weźmiesz środę lub piątek, a ja to co zostanie. Jeżeli ktoś zechce dołączyć do nas to rozdysponujemy następne dni.
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez estro_pajo » 31 sty 2009, o 11:44

Piatek poki co wydaje mi sie najlepszy dla mnie.

O tematyke pytalem, bo figurki=zabawa i czesto wiaza sie z innymi typami rozrywki jak masz tam na przyklad filmy, gry wideo etc i zastanawialem sie czy moglibysmy mieszac to i wsadzac do jednego wora. Piszesz jednak ,ze 'nasze hobby' to w figurkach sie zamkniemy. Problem mamy jednak taki, ze da rade pisac sporo o WM/H, na pewno o Animie jak chlopaki beda miec ochote i moze o infinity, ale to wszystko (o, i gumoludy jeszcze). Moze tez gry planszowe bysmy dodali? No i nie wiem co tam jeszcze... Lepiej, zeby to wszystko nie bylo zbyt monotonne (ze prawie tylko WM/H) i zeby bylo regularnie, ok, ale nie pisane jak typowy blog, bo 7 blogow na serwisie nie bedzie sie zbytnio od siebie roznic. Trzeba by sie podzielic jakos tematyka na sam poczatek, zeby mozna bylo wyraznie okreslic, ze taki ja to WM/H i gumoludy, a Jakub to WM/H i Anima, czy jakos tak. No wiesz, ze mozesz pod nazwa 'bloga' wpisac jakis jego opis na stronie, ze potencjany czytelnik od razu wie, czym ten koles co pisze sie zajmuje i czy akurat w tym dziale znajdzie cos dla siebie.

No i gratuluje przeniesienia pasku na lewo, jeszcze tylko rozciagnij nas troche w poziomie i kupie ci lizaka! :)
Obrazek
estro_pajo
staff sergeant
staff sergeant

Postprzez maciak » 31 sty 2009, o 12:03

Jesli moznaby bylo pisac o grach planszowych, to ja tez sie zglaszam :) Chetnie opisalbym co ciekawsze planszowki, moze ludzie byliby chetniejsi do grania w nie :)

BTW, Dziekuje L. za przelozenie kolumny z avatarem na lewa strone :) Od razu sie lepiej czyta :)
Obrazek
maciak
sergeant
sergeant

Postprzez laurentius » 31 sty 2009, o 14:01

Hmm... no tematykę związaną z naszym hobby - czyli graniem, figurkami i modelarstwem rozumiem w ten sposób, że jeżeli powstał np. film oparty na Kronikach Mutantów to można co nieco napisać na jego temat. Lub inny przykład, jeżeli gram armią Kartaginy to może wypadałoby opisać jej historię, uzbrojenie itp. Czyli ogólno pojęta tematyka jakkolwiek nie zawężona tylko i wyłącznie do kwestii gier i grania. Raczej powinno się to wiązać jakoś z tematem hobby ale niekoniecznie trzeba pisać stricte o temacie.

Planszówki jak najbardziej są w ramach tej tematyki więc jak chcesz to wybieraj dzień. Został Ci Wtorek i Czwartek lub Niedziela. No jeszcze mogę się wymienić na środę.

Oczywiście notki o autorze są jak najbardziej trafnym pomysłem. Tudzież, żeby napisać tam, że ten, a ten to się najbardziej zna na tym i na tym :) i chętnie się w tych kwestiach wypowiada. Jakkolwiek nie chciałbym nikomu przydzielać konkretnej tematyki.
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez estro_pajo » 31 sty 2009, o 16:09

No to wszystko sie nam powoli krystalizuje i sam mam juz nawet kilka pomyslow.

Takie sugestie jeszcze mam, bo pamietam jak portal sie prezentowal wczesniej i no to bylo troche jak moje stare konto na blogspot. Moja obecna strona, robiona WYSIWYG na macu, wyglada milion razy lepiej. Wychodzac z zalozenia, ze teksty mamy pisac dla kogos, a korzyscia jakiej sam szukasz jest wiekszy ruch na stronie, to warto, by wizualnie ona przyciagala potencjalnego 'stalego-bywalca'. Nie mam nic konkretnego w glowie, ale szata jak z blogspot z linkami do innych a'la blogspot stron to na pewno nie jest droga. Moze rzuc okiem tu: http://www.escapistmagazine.com/ To jest akurat duza strona z budzetem i sporo filmikow robia, ale wszystko tam pojawia sie regularnie, w konkretny dzien tygodnia mniej wiecej o tej samej godzinie, jest tez duzo stalych rubryk z felietonami etc. Przejrzyj to, bo ta struktura by odpowiadala naszym potrzebom, no i jest przejrzysta i wizualnie atrakcyjna.

Sadze tez, ze sam bym jakies filmiki montowal (roznorakie :)) i cos tam wrzucal. Pamietam tez, ze Bu mial kiedys ambicje filmowe, wiec mozna by to wykorzystac. Nie wiem, czy bedziemy mieli wlasny system na konfederacji, podejrzewam ,ze nie, wiec zobacze co moge by z mojego serwera dalo sie podczepiac filmiki na konfederacje, ale nie bedzie to pewnie najszybsze rozwiazanie.
Obrazek
estro_pajo
staff sergeant
staff sergeant

Postprzez JakubT » 31 sty 2009, o 16:53

jak troche wlosy zapuszcze to moge za strykera robic;) ewentualnie worek po ziemniakach i bede za baldura robil :P
ostatnimi czasy chyba juz wszystkich pojebalo:/
JakubT
staff sergeant
staff sergeant

Postprzez estro_pajo » 31 sty 2009, o 16:59

Oj Jakub, nie takie filmiki...
Low budget fetish adult films krecimy u mnie w mieszkaniu w soboty i dajemy na taka inna, platna strone. Na konfederacje jednak, bedziemy robic cos w ubraniach, bez fabuly. Ok?
Obrazek
estro_pajo
staff sergeant
staff sergeant

Postprzez maciak » 31 sty 2009, o 17:10

estro_pajo napisał(a):Oj Jakub, nie takie filmiki...
Low budget fetish adult films krecimy u mnie w mieszkaniu w soboty i dajemy na taka inna, platna strone. Na konfederacje jednak, bedziemy robic cos w ubraniach, bez fabuly. Ok?

W ubraniach i bez fabuly? Tez zes wymyslil... Pewnie jeszcze powiesz, ze bez zwierzat i martwych cial? >:D
Obrazek
maciak
sergeant
sergeant

Postprzez laurentius » 31 sty 2009, o 20:35

...no i jest przejrzysta i wizualnie atrakcyjna...

przejrzysta... hmm kwestia dyskusyjna, ale na pewno atrakcyjna jest nieprzeciętnie. Tak rozbudowanej strony na razie na pewno nie będzie, ale myślę, że z czasem powstanie podobna. Razem z treścią myślę dopracowywalibyśmy wizualną oprawę. Myślę że zaczniemy w tym tygodniu...

Teraz pozostaje kwestia na obrazek obrazujący rangę redaktorów serwisu. Sugestie mile widziane. Ale to już na forum Redaktorów.

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Poprzednia strona

Powrót do KONFEDERACJA.org - dla wszystkich