gothic

forum Warhammer 40k, www.gamesworkshop.com

gothic

Postprzez Bu » 12 sie 2007, o 20:01

Miazged flanked to niechże pan Karol się kopsnie kiedyś do Smoka i by mi pomogł zrobic jakis wybor miedzy statkami!
Pliz?
Bu
first sergeant
first sergeant

gothic

Postprzez laurentius » 12 sie 2007, o 20:39

Mam pięć statków i jest to 1300 punktów

No ale kto powiedział, że 1300 pkt. to dużo :)

Chętnie zobaczę jakąś grę pokazową na 1300 pkt. abym mógł ocenić ile zabawy daje ta liczba. :)
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

gothic

Postprzez Xerxes » 12 sie 2007, o 21:15

W kwestii podręcznika to odradzam zakup, wszystko jest do ściągnięcia gratis i ma najnowsze erraty. System jest fajny, grywalny ale ma swoje braki...jest po prostu stary. Pograłem i jest ok.
Xerxes
private first class
private first class

gothic

Postprzez laurentius » 13 sie 2007, o 16:46

To prawda. System ma swoje lata i przez to nawiązuje do mechaniki "z tamtych lat" (czyli wszystkim znanych standardów). AERONAUTICA IMPERIALIS za to to pierwszy system 3D z jakim miałem styczność. Walka nie tylko w poziomie, ale i w pionie (levels). Nie chcę ani odradzać jednego system, ani drugiego i to samo z doradzaniem.

Do gothica mam sentyment... do aeronautici przyciągają mnie całkiem ciekawe zasady.
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

gothic

Postprzez Bu » 13 sie 2007, o 20:53

No i jeszcze jest sprawa, ze niektorym bardziej w smak są statki kosmiczne niz powietrzne, vide niżej podpisany.
Bu
first sergeant
first sergeant

gothic

Postprzez Xerxes » 13 sie 2007, o 21:19

Nie wiem czy ktoś zna Wings of war. Czy zna czy nie to to jest lekko doprawiona zrzynka systemu. Samo wings of war jest po prostu genialne, jeśli aeronautica jest choć podobnie grywalna i szybka to chyba nad tym pomysle.

Gothic został pomyślnie stestowany i jest naprawde super dla fanów homeworld lub Eve online, Dla mnie must have. Kiedy w bitwie była pogoń przez pasy astreoid (2 strike cruisery goniły ciężko uszkodzony torture class) to włos mi sie jeżył.

Bardzo widać flota flocie nierówna. Odstrasza ale pobawić sie można
Xerxes
private first class
private first class

gothic

Postprzez laurentius » 14 sie 2007, o 14:30

Nie porównywałbym karcianki WoW do bitewniaka :) Mimo iż jego producent chciałby z tej gry właśnie to zrobić. To jednak właśnie przenośność zabawy jest tutaj szczególnie godna pochwały. Co do porównania to jest to tak jakby każdego bitewniaka w klimatach fantasy traktować jako zrzynkę WFB.

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

gothic

Postprzez Bu » 28 mar 2008, o 10:00

No to graliśmy w gothica i mi się podobało. W każdym razie z tego co udało nam się stwierdzić po godzinnej partyjce w Cruiser Clash. Zaskakujące, jak dużo zabawy i możliwości dają 4 cruisery, a to i tak było ograniczone do 185pkt na jeden. Mam też wrażenie, że nie wykorzystywaliśmy do końca rozkazów, bo w ogóle nie poszło Burn Retros a zwłaszcza Brace For Impact. Pierwsze pozwala stać w miejscu lub zwolnić, co byłoby całkiem niezłe na moich Murderach wyposażonych w lance 60cm. Drugie jest b. ważne, bo daje save 4+ na uszkodzenia (oprocz armor save!) ale oranicza dość mocno potencjał bojowy.
Myślę, że jak na początek tysiąc to zdecydowanie dość. I tak będzie się robił traszny bałagan jak do gry wejdą myśliwce, specjalne zasady statków, abordaże i hit&runy.
Ktoś jeszcze ma ochotę na Gothica?
Bu
first sergeant
first sergeant

Poprzednia strona

Powrót do WH40k i inne gry GW