gothic

forum Warhammer 40k, www.gamesworkshop.com

gothic

Postprzez MichałeK » 17 lut 2007, o 12:46

gra w to ktoś?
bo ja własnie zaczynam :D
MichałeK
corporal
corporal

gothic

Postprzez Bu » 17 lut 2007, o 13:06

Ja bym chętnie dowiedział się kilku rzeczy o tej grze, bo kiedyś chciałem zacząć. Czytałem te zasady w pdf i podobał mi się ich "realizm" (zwłaszcza bezwład zwykłych okrętów i statki eldarskie na wiatr słoneczny), ale nie przeglądałem ich nigdy jakoś tak głębiej. Także jakbys kiedys przyniosl co nieco na strych i miał ochotę pokazać, to będziesz miał przynajmniej jednego wdzięcznego słuchacza :D
A tak przy okazji - zapisz się na turniej WM/H, chyba że nie chcesz (w co wątpie :D).

EDIT: dodałem link
Bu
first sergeant
first sergeant

gothic

Postprzez laurentius » 17 lut 2007, o 14:45

No mnie gra się bardzo podoba... Ma jedną zasadniczą wadę. Brak dostępu do modeli inaczej niż przez mail-ordera GW... (a biorąc pod uwagę ceny tego ostatniego - stanowczo ukróca to moje zapędy w kierunku jednego z najfajniejszych systemów GW).
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

gothic

Postprzez Bu » 17 lut 2007, o 18:46

Mnie zawsze podobały się gry z serii Homeworld, było w nich coś majestatycznego.

Z tym BFG to jest jeszcze inny problem. Brzydkie modele.
Oprócz Necronów, którzy są w miare ładni, bo widać skalę wielkości,

http://uk.games-workshop.com/storefront ... Img=214376
to w środku sobie wyobrażam wielkości piramid azteków

i Eldarów, którzy są po prostu ładni i mają fajne zasady,

http://uk.games-workshop.com/storefront ... Img=253728
cały statek zbudowany z wraithbone!

to niewiele więcej mi się podoba, a jak już to wolałbym grać imperium, bo łatwiej się identyfikować. No ale jeżeliproponują takie zdjęcia to,

http://uk.games-workshop.com/storefront ... A&Img=7088

to jak ja się mam na cokolwiek zdecydować?
Bu
first sergeant
first sergeant

gothic

Postprzez MichałeK » 25 lut 2007, o 16:10

statki sa dostepne w bardzie, cześć maja normalnie a czesc na zamowienie, cena to 6.5 za funta, nie trzeba duzo statkow, gra całkiem sporo osob. Pisze ten temat bo moze akurat ktoś się interesuje a nie wie...
Mnie sie gra naprawde podoba juz niedługo bede miał sporą flote, szybko się maluje-z dobrymi efektami, a zabawa przednia. za 19zł mam zamiar kupic worek podstawek porobic asteroid i planet, blat w domu pomalowac na czarno z baiłymi gwiazdami i grac,,,

w piatki czesto graja i jest sporo graczy-komus sie wreszcie chciało zrobic cos dla graczy a nie dla komerchy w bardzie i warto o tym napisać :-) co do opowiadania to sam mało wiem bo zawsze mi sie system podobał, ale modele były zadkie i drogie na allegro.
MichałeK
corporal
corporal

gothic

Postprzez zim » 25 lut 2007, o 18:17

w Bardzie mają wszystkie modele w sprzedaży ?
mi się Tyranidzi podobają, prawdę mówiąc...
zim
sergeant first class
sergeant first class

gothic

Postprzez Bu » 25 lut 2007, o 19:12

Michalek, a ile potrzeba tych statków? I czy ktoś zamierza grać eldarami? Bo jakby to było mało wkładu malarskiego to mogę się ewentualnie skusić.
Swoja droga to wielkie skurw... draństwo, co GW robi z przelicznikiem funt/złoty.

Wpisz sie na turniej, wpisz wpisz wpisz wpisz wpisz! WPISZCIE SIĘ WSZYSCY!
Bu
first sergeant
first sergeant

gothic

Postprzez mdzi1 » 25 lut 2007, o 20:13

Gra fajna, do statków nic nie mam,ale to kolejny system... Ja wybrałem Infinity jako nową gierkę i tego będę się trzymał.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

gothic

Postprzez Bu » 3 sie 2007, o 22:02

Michale!
Ostatnio we Wrocławiu spędziłem dwugodzinną przerwę, która miała niby być na obiad, na rozmawianiu o gothicu z jednym kolesiem w tamtejszym bardzie (swoją drogą sklep między sex shopem a dzielnicą alkoholików, świetna miejscówka!). Po tym można powiedziec, że jestem zdecydowany na eldarów, tylko że nic nie wiem o składaniu armii. 500 pkt. podobno da się grać (widziałem ten statek necronów za 500 pkt :o). ja bym chciał takie powergamingowe cuś, tylko nie wiem jak złożyć. To jest gra GW, więc podejrzewam, że nie do końca dopracowana i powergaming jest możliwy jak najbardziej. Czujesz się na siłach i chęciach mnie wkręcić?
Bu
first sergeant
first sergeant

gothic

Postprzez laurentius » 5 sie 2007, o 07:23

Zdecydowanie lepsza i nowsza jest ta giera http://forum.konfederacja.org/viewtopic.php?id=352
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

gothic

Postprzez MichałeK » 12 sie 2007, o 12:52

laurentius napisał(a):Zdecydowanie lepsza i nowsza jest ta giera http://forum.konfederacja.org/viewtopic.php?id=352

Hała nie podoba mi się i drogie....

Bu ja mam flotę, Cerber ma pomalowana flotę, figury ma także nasz kumpel Karol-grałeś z nim(legion), on gra eldarami i najlepiej by powiedział.
Przegięcia-system jest nierentowny dla GW-kupisz 5 statków i nic ci nie trzeba, jeśli są jakieś kombo wały to ja nic nie wiem-bo to tylko zabawa, a nie system wiodący jak WM :-)

A i statki nie spadają jak pojazdy w 40k-jeden strzał szóstka i papa...
Sa ciekawe manewry, przeładowania, torpedy itp... A ranny statek może uciec z bitwy...
Modele mogą sie nadać do Full trasta(jak to się pisze?) TaTar i Karol maja podręcznik do tego systemu[tak informacyjnie mówię]

Ja swoja flotę niedługo poskładam- TO BĘDZIE SIE DZIAŁO :-D

PS:troche usunołem ale w tym poście co drugie słowo to flotę :)
MichałeK
corporal
corporal

gothic

Postprzez laurentius » 12 sie 2007, o 13:27

Chała :)

Nie czytałeś zasad to mogą Ci się nie podobać tylko figurki, które owszem drogie są, ale za to systemik całkiem całkiem.

Nie widziałem, żeby ktoś w gothica przycinał na 5 statkach. To tak jakby powiedzieć, że aby zagrać w Warhammera FB potrzebne są dwa oddziały i jeden solos. :)

A statki do Gothica też tanie nie są. Przeciętnie nowy blister to 7 funtów. No może dla kogoś kto ma całkiem sporo kasy to nic, ale dla mnie wydanie 50 zł za blisterek 2-3 stateczków to jednak nie tak mało.

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

gothic

Postprzez MichałeK » 12 sie 2007, o 13:41

ja dałem ok 200 zł za armie....
MichałeK
corporal
corporal

gothic

Postprzez laurentius » 12 sie 2007, o 15:15

Ale jaką?

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

gothic

Postprzez Cerber » 12 sie 2007, o 19:05

laurentius napisał(a):Nie widziałem, żeby ktoś w gothica przycinał na 5 statkach. To tak jakby powiedzieć, że aby zagrać w Warhammera FB potrzebne są dwa oddziały i jeden solos.

Mam pięć statków i jest to 1300 punktów :P

Michałek złożył sobie Orków, ja posiadam Ultramarines a Holton (Karol) dosyć dużo Eldarów.
Camouflage is the colour of fear
Cerber
private
private

Następna strona

Powrót do WH40k i inne gry GW