WH40k - ktoś chętny ?

forum Warhammer 40k, www.gamesworkshop.com

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Grzegorz » 14 cze 2006, o 21:30

No tak - tylko WH40K nie jest gra skirmiszowa. Nie ma porownania - wystawiam sie na 150 -200 modeli wiec wiem co mowie. Przy takim porownaniu to zawsze bedzie wypadalo na nie po stronie WH40K.Co innego kupowac 15-20 figorek (chociaz armia Deathwingowa mozesz sie wyrobic na taka ilosc) a co innego 60-80 i nimi grac. Mnie tez podobaja sie inne systemy ale coz nie mam duzo czasu by tyle srok za ogon lapac - wybralem jedna i ja trzymam. A ze tra to jakies 10 lat to juz trudno przestawic sie na cos innego.
Grzegorz
private
private

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez laurentius » 14 cze 2006, o 21:41

Ja osobiście lubię klimat 40tki. Nie mam także nic do figurek. Są ładne, ale stanowczo za drogie jak na ilość którą trzeba posiadać. Stąd to iż nie posiadam do tego systemu dostatecznej ilości figurek. Necromunda natomiast jest to miniatura 40tki. Wszystko to co najlepsze, a do tego więcej kombinowania w czasie gry. Wg mnie to chyba najlepsza gra jaką GW wydało w formacie 28mm.

Ja wole kiedy figurki ktore widze sa takie jak powinny byc a nie zamienniki

Otóż gang ma przedstawiać pewien klimat, a figurki powinny go oddawać. Nie ma tu przymusu, tylko inwencja graczy decyduje jak ma wyglądać gang. Dlatego każdy jest inny co dodaje klimatu rozgrywce.
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Grzegorz » 14 cze 2006, o 21:51

Zgadzam sie z toba. Wyrazilem sie moze nie precyzyjnie. Otoz spotkalem sie kiedys z przeciwnikiem ktory wystawil figurki, powiedzmy, zakupione w kiosku RUCHU, udajace Space marinsow i byl stasznie zniesmaczony kiedy mu zwocilem uwage na dizajn armii. I taki przypadek mi chodzilo. Figsy ni z gruszki ni z pietruszki. Ja wszystko rozumie , koszty, trudnosci z zakupem odpowiednich figsow ale jakis poziom trzeba trzymac. Jak widze cos co przypomina figurke z systemow GW nie czepiam sie ale gdy nie trzyma wymiarow i przypomina produkt orkowych mekaniakow to dziekuje.
Grzegorz
private
private

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez laurentius » 14 cze 2006, o 21:56

No ja też nie jestem za graniem własnoręcznie lepionymi plastelinkami :)
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Grzegorz » 14 cze 2006, o 22:04

To wiesz o co mi chodzi - jade z kilkoma kilosami metalu a tu takam porazka, rece opadaja. Zeby jeszcze chociaz podstawki byly pomalowane - nic, kompletne.
Spytam sie z ciekawosci: Catachanie metale czy plastiki? Ogryn robi za bosa?
Grzegorz
private
private

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez mdzi1 » 14 cze 2006, o 22:06

@yarick:
Masz rację co do skali rozgrywki. Jednak namówic kogoś z nas do grania w 40-kę bedzie Ci trudno , bo każdy z nas posmakował już kilku różnych bitewniaków i w większości fascynację produktami GW ma już za sobą.Co do czasu, nie tylko ty nie masz go za wiele-
-między innymi dlatego chętniej siegam po skirmish.
U GW lubię plastiki- dużo fajnych opcji poskładania chłopków, łatwosc konwersji. Często prezentują się przy odrobinie inwencji ( i umiejętności malarskich) lepiej niż metale.
Fajni są nowi ork kommandos- niestety metalowi... Dire Avengers, War Walkery też fajni i nareszcie trochę części do Eldarów ,ale już Banshee brzydkie i standardowe, to samo Fire Dragons( różnią się w ogóle od starej edycji?). A poziom malowania ostatnimi laty w White Dwarfie znacznie zmalał... Ogólnie mam uraz nie tyle do samej 40-tki jako takiej, co do GW
;)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Grzegorz » 14 cze 2006, o 22:25

Coz, najfajniejsze figurki wychodza w metalu. Ja plastiku nie lubie, moze dlatego ze cala armie mam w metalu i sie przyzwyczailem chociaz niewatpliwym plusem jest to ze figurka jest w czesciach i mozna ja dowolnie (prawie) skladac w calosc.Nowe modele oddzialow Eldarow mozesz zobaczyc tutaj: http://www.warseer.com/forums/showpost. ... stcount=77
Fakt, skirmisz jest szybki ale bardziej mnie bawi przesuwanie dziesiatkow chlopkow po stole. Warbanda do Mordheima stoi sobie na polce i czeka lepszych czasow. Co jakis czas nachodzi mnie fala giercowania w niego to sie przydaje. Neci mnie jeszcze Blood bowl, ale musze zdobyc zasady.
Grzegorz
private
private

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez mdzi1 » 14 cze 2006, o 22:40

Te już widziałem w White Dwarfie... Metale GW w większości są strasznie statyczne( pozy), bronie zbyt duże a ogólne proporcje pozostawiają wiele do życzenia. Zwykle są jednak szczegółowe i w wielu przypadkach mozna przymknąc na to oko. Ale jak widzę Marneusa Calgara, którego płaszcz ma ze 4mm grubości to aż mnie trzepie. Niestety rzeźbiarze GW nagminnie wypuszczają takie ''kwiatki''.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Grzegorz » 14 cze 2006, o 22:53

Nie pierwszy i ostatni. I tak sa lepsze od modeli z Forgeworlda. Na zdjeciu wygladaja super ale jak wezmiesz w reke to mozna epilepsji dostac. Tak bylo do tej pory. Najnowsze modele ocenie jak zobacze Inkwizytora na ktorego mam chrapke. Oby nie bylo jak do tej pory.
Grzegorz
private
private

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez mdzi1 » 15 cze 2006, o 09:46

Hmm, to spory zawód. Zawsze miałem figurki z Forge World za drogie, ale dobre.
Przyznam jednak ,że widziałem tylko zdjęcia.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Grzegorz » 15 cze 2006, o 11:46

Powiedzialbym ze cena jest nieadekwatna do jakosci wykonania. Ale jak ktos traktuje swoja armie po trosze kolekcjonersko to polecam. Troche green stafu czyni cuda. niektore modele wymagaja zgody przeciwnika, ale zawsze mozna wykorzystac jako zamiennik standartowego wyposarzenia.
Grzegorz
private
private

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Kuba » 15 cze 2006, o 12:37

Jeśli ktoś oprócz L. ma coś w szafce z Tau lub krootów to ja zawsze z hęcią użyczę do rozgrywki oddział tau:D
"Gobbos fer dinner! Gobbos fer tea! Gobbos when u want'em! Gobbos for me!"
Kuba
private
private

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Przemo_23 » 15 cze 2006, o 14:45

yarick; jesli chesz popykac w 40stke - pisz smialo - 1000,1250,1500,2000,2250 ---> na te pkt lubie grac wiec zapraszam, moj Black Legion czeka ;)
Przemo_23
private first class
private first class

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez laurentius » 15 cze 2006, o 15:58

Jak ktoś z fanów 40tki chce podzielić się jakimiś ciekawymi spostrzezeniami to zapraszam do zaprezentowania tego w artykule na portalu.

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

WH40k - ktoś chętny ?

Postprzez Grzegorz » 15 cze 2006, o 20:08

Przemo_23 napisał(a):yarick; jesli chesz popykac w 40stke - pisz smialo - 1000,1250,1500,2000,2250 ---> na te pkt lubie grac wiec zapraszam, moj Black Legion czeka ;)

No prosze , uniwersalny chaos. Moze byc wiecej. A gdzie waszmosc mutujesz. Polnoc Polski?
Grzegorz
private
private

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do WH40k i inne gry GW