I konkurs Wargamera na figurkę do Infinity.

Konwersje itp. modelarskie rzeczy.

I konkurs Wargamera na figurkę do Infinity.

Postprzez tomo » 2 gru 2009, o 21:39

wklejam tutaj, jeśli powinno być w dziale Infinity, przeniosę.

Drodzy Infinitowcy.
Mam przyjemność ogłosić pierwszy polski konkurs plastyczny poświęcony naszym ulubionym modelom z Hiszpanii :D. Impreza ma charakter koleżeński; założenie jest takie, by można było zabłysnąć nie tylko długością pędzla ;)
Poniżej znajduje się aktualna wersja zasad. W razie jakichkolwiek niejasności, proszę o kontakt przez forum sponsora.


Regulamin:

1. Zasięg:
1.1. Konkurs jest otwarty dla każdego ze środowiska polskich fanów Infinity.
1.2. Prace można zgłaszać od zaraz do 17.01.2010 r. Do 24.01.2010 potrwa głosowanie, w poniedziałek 25.01. ogłoszone zostaną wyniki i rozdane nagrody.
1.3. Wątek forum Wargamer.pl na temat konkursu: http://wargamer.pl/forum/viewtopic.php? ... sc&start=0

2.1 Zgłoszenia:
2.1. Aby wziąć udział należy przysłać nie retuszowane zdjęcia pojedynczej, nadającej się do gry figurki do Infinity na adres poczwarek@poczta.onet.pl. Maksymalnie 4 ujęcia, pojedynczo albo poskładane, plus ewentualne powklejane zbliżenia na szczegóły, też maksymalnie 4.
2.2. Musi to być praca własna, nie prezentowana wcześniej w ramach forum Wargamera. Musi też składać się w zasadniczej części z dowolnej, oryginalnej figurki Corvus Belli do Infinity, albo z kawałków kilku oryginalnych figurek. Konwersje są jak najbardziej mile widziane, muszą jednak spełniać wymóg grywalności i producenta (figurka z elementami własnej produkcji, nawet np. całymi nogami, jest całkowicie w porządku, Varghar z chain riflem nie). Pełne rzeźby własne nie wchodzą w rachubę.
2.3. Figurka nie musi znajdować się na oryginalnej podstawce producenta, dozwolone są np. podstawki 30mm z wyokrąglonym brzegiem.
2.4. Do figurki można wykonać niewielką dioramę. Maksymalne wymiary to 5 cm x 5 cm dla modeli sprzedawanych z 25mm podstawką, 7 cm x 7 cm dla modeli z 40 mm oraz 10 cm x 10 cm dla Maghariby. Wysokość maks: 10 cm.
2.5. Zgłoszenie należy opatrzyć krótkim komentarzem (maks. pół strony A4 dwunastką). Forma i styl dowolne, powinno się tam znaleźć parę słów o samej pracy, źródle inspiracji, czemu akurat ten model, jakie techniki, jakieś ciekawostki albo wnioski z pracy... Wypowiedzi zostaną zebrane w raporcie z konkursu, który zostanie zamieszczony na polskiej stronie gry. Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac będą mieli prawo przysłać obszerniejsze opisy (do dwóch stron A4 + zdjęcia Work In Progress), jeśli zechcą.
2.6. Nadsyłane zdjęcia mogą być na bieżąco zamieszczane przeze mnie na forum Wargamera, chyba, że autor pracy nie będzie sobie życzył jej prezentowania przed oficjalnym terminem. Proszę o zaznaczanie tego przy nadsyłaniu zdjęć.
2.7. Wszystkie zebrane zdjęcia zostaną zamieszczone anonimowo na polskiej stronie Infinity oraz na forum Wargamer.pl w odpowiednim wątku w dniu 18.01.2010 r.

3. Ocena prac:
3.1. Oceniać prace może każdy zarejestrowany użytkownik forum Wargamer.pl, także biorący udział w konkursie; taki po prostu pomija własną pracę przy wstawieniu ocen.
3.2. Oceny można nadsyłać przez e mail (poczwarek@poczta.onet.pl) lub PM forum (użytkownik tomo).
3.3. Ocena pracy polega na wystawieniu każdej pracy (oprócz ew. własnej) oceny w skali od 0.1 do 10.0. Kryteria oceny każdy określa sobie dowolnie, powinien je tylko w miarę konsekwentnie stosować, podczas oceny wszystkich zgłoszeń. Praca z najwyższą średnią ocen zajmuje pierwsze miejsce, kolejna drugie itd. Remisy zostaną rozstrzygnięte przez porównanie najwyższych ocen, które dostały poszczególne prace. Wyższa najwyższa zapewni wyższe miejsce.
3.4. Oprócz ocen liczbowych każdy głosujący przyznaje żetony wyróżnień, wpisując nazwę danej kategorii obok oceny wyróżnianej pracy. Zdobywca największej liczby żetonów danej kategorii otrzyma wyróżnienie. Liczba kategorii zależy ściśle od wielkości puli nagród (p. niżej).

4. Nagrody:
4.1. Sponsorem nagród jest firma Wargamer (i może ktoś jeszcze :-)) Każdy użytkownik forum Wargamer.pl, biorący udział w konkursie, oznacza dodanie przez sponsora 10 zł do puli nagród, która zostanie rozdzielona pomiędzy laureatów w formie bonów do sklepu.
4.2. Górny limit puli to 300 zł (nie oznacza to ograniczenia liczby możliwych zgłoszeń).
4.3. Ze względu na charakter sponsoringu, liczba premiowanych miejsc i dokładne zasady oceniania zostaną podane wraz z prezentacją prac w dniu 18.01.2010 r.
Pula nagród zostanie podzielona na porcje po 30 zł, a te przydzielone do danych osiągnięć, według następującej listy:
1. Pierwsze miejsce,
2. Wyróżnienie za pomysł (jakaś myśl przewodnia, dobór kolorów itd.),
3. Wyróżnienie za podstawkę/dioramę (pomysł, kompozycja całości, dopasowanie do figurki itd.),
4. Najlepsza konwersja/własne dodatki,
5. Drugie miejsce,
6. Trzecie miejsce.
Prawdopodobnie nie będzie potrzeba więcej. Jeśli liczba uczestników przekroczy oczekiwania organizatorów, powstaną dodatkowe cztery kategorie wyróżnień, np. Najlepsza laska, Najbardziej epicki wygląd ;-) itd.
Jeśli liczba uczestników nie będzie podzielna przez 3, bezpańska kwota zostanie doliczona do porcji dla pierwszego miejsca.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych!
Miłej pracy i powodzenia!
Avatar użytkownika
tomo
private
private
 
Posty: 72
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 21:39

Powrót do Modelarstwo...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron