nowy gracz/pytanie itd

nowy gracz/pytanie itd

Postprzez haptism » 5 lip 2009, o 19:00

Hej jestem tu nowyxD zatem tak, kupiłem sobie starter do animy (dark) i nie wiem jakie dokupić figurki dalej. po gruntownym przeszukaniu internetu wybrałem : Alessa, i Azriela. I mam pytanie, mogę grać taką drużyną? Drugie pytanie brzmi czy jest ktoś w z Gdańska który w to gra, oraz 3cie pytanie dlaczego liderzy frakcji często są niegrywalni na turniejach oraz pytanie 5te kto się wybiera na piernicon (toruń) na turniej animy? Pozdrawiam.
haptism
private
private

Re: nowy gracz/pytanie itd

Postprzez BodPud » 6 lip 2009, o 11:14

Witam.

1. Grać możesz :) , ale IMHO lepiej skoncentruj się na graniu organizacją. Wtedy dostaniesz specjalne bonusy "organizacyjne". Być może grając frakcją Dark/Light można to zrównoważyć, wybierając najlepsze unity z różnych organizacji.

Tutaj masz super army builder do AT, są chyba wszystkie dostępne figurki (zasady)
http://www.totengraber.net/anima/

2. Nie mam pojęcia.
Było sobie polskie forum, ale od jakiegoś czasu jest nieaktywne
http://www.animatactics.pl

Możesz spróbować tutaj, widzę, że ktoś z organizatorów Pierniconu się tam pojawił.
http://www.edgeent.com/animaforum/index ... pic=2013.0

3. To zalezy od organizatorów, jeśli gdzieś był zakaz zapewne dlatego, że nie wszystkie organizacje miały liderów. Teraz się to wyrównało i nie widzę przeciwskazań. Wg zasad Saga II można wystawić jednego lidera na każde 250lvl drużyny
Jeśli zaś chodzi o grywalność to liderzy są bardzo dobrymi unitami, więc na pewno warto ich brać.

4/5. Z Krakowa zapewne nikt.
BodPud
sergeant
sergeant

Postprzez haptism » 6 lip 2009, o 12:29

dziękuje za odpowiedź, a mógłby mi ktoś wytłumaczyć (albo zarzucić linka) jak te bonusy wyglądają?

http://bard.pl/93,5377,Produkt.htm - zatem mogę tym grać na turniejach?
haptism
private
private

Postprzez BodPud » 6 lip 2009, o 12:48

Konosuke to nie lider. Normalny unit. Wszędzie dozwolony.
Nawet jakby był liderem, to nie ma przeciwskazań (no chyba, że organizator zażyczy sobie inaczej).

Bonusy sa a) nieoficjalne, b) mogą się zmienić.
Pojawią się jak wyjdzie podręcznik (nie wiadomo kiedy 3-6miesięcy).

Empire Oganization Advantage cards list
Imperial Armor
All your units gain +1 to their Armor value
Empress' Chosen
Choose only ONE character from your party. That unit gains +1 Attack, +1 Defense, +2 Resistance and always rolls two die when attacking and chooses the highest roll for the rest of the game.
Martial Mastery
All your characters gain the Critical Mastery innate skill. If any of your characters already had Critical Mastery then they score a critical with 8+ instead.

Please note that the Organization advantages, unless stasted otherwise, affect ALL your characters in your party regardless if they are Empire or Wanderers.

The 3 Wissenschaft ones are:
The Process
Which allows you put some positive status on your characters each round.
Free Agents
Allows you to include in your party two wanderer characters with reduced cost.
Supernatural Access
This give you some extra points for Add Cards and double the number of them you can use.

SAMAEL
-Supernatural mastery: All your Mystic characters add a +1 to the Effect Resistance and +2 inches to the Control Zone of their Special of their Special Magic Skills.
TOL RAUKO
-Forgotten artifacts: All the equipment cards of your characters cost -5 Lv.
CHURCH
-Divine retribution: You can re-roll one dice per turn.
BodPud
sergeant
sergeant

Postprzez haptism » 6 lip 2009, o 12:54

dzięki wielkie, zatem skoro mam starter dark, to jasnym wyborem frakcji będzie Samael, zatem pan Konosuke , kiedyś do mnie zawędruje( jak narazie trochę za drogi jest) hmmm kogo byś mi polecił do zakupienia? (sorry za takie infantylne pytania ale jestem nowy w temacie ,a mocno się napaliłem na tą grę a forum nie działa )
haptism
private
private

Postprzez BodPud » 6 lip 2009, o 13:09

Na mniejsze punkty, Bael i Kairos. Potem mozesz dokupic Konosuke i/lub Lidera - Fallen Angel Dinah.
Co do Samaela, to jeden z forumowiczów (TaTaR) nimi gra i on wiecej zapewne o nich powie.
BodPud
sergeant
sergeant

Postprzez haptism » 6 lip 2009, o 13:14

dzięki, za wyrozumiałość, ok nie omieszkam spytać. W środę robię zamówienie to pewnie się pochwalę co kupiłem , i jescze mam pytanie , skąd wziąć karty z dodatkami dla drużyny tzw team card, można je wydrukować i używać?

figurka Dinah wygląda brzydko :p
haptism
private
private

Postprzez BodPud » 29 lip 2009, o 09:12

Stare forum na nowo ruszyło:
http://www.anima-tactics.pl/
BodPud
sergeant
sergeant

Postprzez Bu » 12 wrz 2009, o 22:44

Może polurkuję tam i wreszcie zagram w tę animę. Figurki mi kiedyś Jakubowe opchnęło i leżą...
Bu
first sergeant
first sergeant

Postprzez BodPud » 13 wrz 2009, o 14:20

Uaktualnienie

Organization Advantages:
(pewne na 90%, Wissenschaft ma tylko dwa bo uznali, ze i tak jest wystarczajaco mocne ;) )

Empire:
The Empress's Chosen - Select a character at the start of the game, they gain +1 Attack, +1 Defense, +2 Resistance (I believe) and roll an additional dice for Attacks and Charges.
Combat Mastery - This organization advantage gives them all critical mastery, and enhances characters that already have it to critical on a 8,9,10.
Imperial Armor - This gives everyone +1 armor that can never be negated/ignored, so the character will always count as having at least 1 armor, even against effects that ignore/reduce armor.

Azur Alliance:
Absolute Control - One advantage gives Arbiters an additional order point each turn, as well as extends their influence zone by 2 inches.
Organization - This allows a character in the party to recover an additional action point, this character can be changed every round. I'm not sure but this may increase to two characters in 400 point games.
Shadow Lords - This reduces the cost of all prowlers on the team by 5 points, their effective level remains the same, but they cost 5 points less for them army list, as well as for victory points.(Les Jaeger + Lords of the Abyss? Yes please!)

Church:
Exterminators - This gives them +2 damage against either Mystic/Dark/Light, and it is chosen before the game.
Divine Meditation - This allows a reroll of a single dice every turn, this goes up to 2 in 400 point games.
Unshakable Faith - This gives all characters in the party a Faith Counter, and when the character dies they make an resistance check (17 I believe) and if they pass it they remain in play with 1 LP and lose the token. This only works on effects that killed characters through damage caused by enemy units.

Samael:
Existential Link - This gives all summons an extra bind point.
Supernatural Mastery - This gives all Mystics +2 Control Zone, and gives everyone +4 distance to their Ranged attacks.
Innate Mystics - This reduces the cost of all Mystics by 5 points, as well as the victory points they award, and as the Azur Alliance one, they retain their effective level. (Silly good for Samael)

Wissenschaft:
The Process - This gives the Process (the same as XII's) to 2 characters. (I don't know if this would stack with XII's or not)
Lost Loggia - This doubles the number of advantage cards the team can have (so we can finally use that innate ability) and also doubles the points for Advantage Cards; so 60 points for Advantage Cards in a 300 point game.
BodPud
sergeant
sergeant

Postprzez Bu » 13 wrz 2009, o 18:08

Czyli powinienem grać Wiedzą?
Bu
first sergeant
first sergeant

Powrót do Anima Tactics