Pytania o zasady w DBA

forum bitewnych gier historycznych (Mein Panzer, Blitzkrieg Commander, Micro Armour, American Battlelines itp. itd.)

Pytania o zasady w DBA

Postprzez MichałeK » 26 kwi 2009, o 11:01

Chyba oczywiste o co chodzi w temacie, problemy podczas bitwy, niezrozumiałe zasady itp.
Ale ponieważ istnieje osobny temat o DBA prosze tu pisać tylko o zasadach, dyskusje o armiach modelach niech pozostaną w tamtym temacie.

Zaczne:
str 23 w przewodniku po DBA

ruch słoni, ruch słonia kosztuje 2 pig, to oczywiste, ale jak dla mnie ruch grupy w której znajduje się słoń też kosztuje 2 pig!
jest na tej stronie także objaśnienie: "Dla przykładu, jeżeli poruszamy grupę zawierającą elementy słoni i hordy, a jednocześnie spiewszamy rycerzy do ostrzy, ruch ten kwalifikuje się 3 krotnie do [podwyższenia Pig], ale nadal on kosztuje tylko dwa pig."
no i teraz załóżmy iż usunę hordy i rycerzy i mam grupę słoni i np kawalerii, to z tego cytatu jasno widać że dalej podwyższa mi Pig...
MichałeK
corporal
corporal

Re: Pytania o zasady w DBA

Postprzez MiSiO » 26 kwi 2009, o 11:33

Nie rozumiem gdzie tu wątpliwość :) Pewnie, że grupa ze słoniem rusza się za 2PIG. Z tego co pamiętam są 3 kategorie podnoszące PIG. Jeśli w grupie są np. 2 elementy podchodzące pod jedną grupę to się nie kumulują (hordy i słonie) ale jeśli mamy np. grupę ze słoniem poza zasięgiem generała to mamy +1PIG za słonia i +1 za brak generała... ruch za 3 PIG.

Tak jak w pierwszej grze ze mną. Mój słoń+imitacja legionistów+generał w lekkiej jeździe ruszali się zawsze za 2.
MiSiO
private
private

Postprzez MichałeK » 26 kwi 2009, o 12:43

OK, wydawało mi się iż ktoś mi tłumaczył że słoń w grupie idzie za 1 PIG, przynajmniej to jest wyjaśnione, jak znajde kabel od telefonu to wkleje foto z kolejną wątpliwością, tym razem ze stołu ;]
MichałeK
corporal
corporal

Postprzez mdzi1 » 26 kwi 2009, o 13:36

O ile dobrze się doczytałem, wszystkie ekstra koszty w PIPs są liczone w trakcie gry POZA pierwszą turą każdego z graczy.Mówię tu o podręczniku. Byłby więc wyjątek w pierwszej kolejce.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez MiSiO » 26 kwi 2009, o 13:44

Tak. O tym jednak wspominałem. Pierwsza tura jest za 1. Każdy element. Plan na początek bitwy każdy zna i kurier nie musi daleko biegać.
MiSiO
private
private

Powrót do Historyczne Gry Bitewne