historyczne rozkminy

forum bitewnych gier historycznych (Mein Panzer, Blitzkrieg Commander, Micro Armour, American Battlelines itp. itd.)

historyczne rozkminy

Postprzez iulius » 14 sty 2007, o 21:58

laurentius napisał(a):No nie wiedziałem, że niemcy wykorzystywali ruską piechotę :)

Mi chodziło o WYPOSAŻENIE wojsk (głównie t34) a nie PERSONEL ;)

No ale mistrzostwem u rusków było złożenie działa szturmowego przy pomocy części ze zniszczonych niemieckich czołgów (postaram się o jakieś zdjęcie)
iulius
private
private

historyczne rozkminy

Postprzez Marcin » 14 sty 2007, o 23:23

laurentius napisał(a):
iulius napisał(a):Laurentius, a wiesz ile takiego zdobycznego ścierwa było na wyposażeniu wojsk niemieckich?

No nie wiedziałem, że niemcy wykorzystywali ruską piechotę :)

Widzisz informatyku młody poczytaj czasem dobrą literaturę historyczną (może nawet być w .pdf-ie) :lol::lol::lol: Myślisz że jaki niemcy mieli najszybszy system rozminowywania pól minowych?
Marcin
private first class
private first class

historyczne rozkminy

Postprzez Marcin » 14 sty 2007, o 23:55

Prawda jest taka że procent wykorzystania zdobycznego sprzętu po obydwu stronach był bardzo duży. W zasadzie wszystko co jeździło i było do tego choć trochę amunicji było przydatne. Ponadto w początkowym okresie wojny niemcy cierpieli na brak czołgów z odpowiednimi działami z długimi lufami, mogącymi coś zrobić radzieckim czołgom, więc kazda ilość T34 była na wagę złota.
Co więcej przystępując do projektowania czołgu PzV Pnather niektórzy konstruktorzy proponowali wręcz skopiować T34.
Z drugiej strony rosjanie mieli za mało czołgów więc każda para gąsienic mogła się przydać. To o czym pisze iulius to działo SU 76i (z tego co pamiętam). Wykorzystano podwozie serii PzIII na którym osadzono przedział załogi z radzieckim działem 76,2mm (poprawcie mnie jeśli się myle).
Marcin
private first class
private first class

historyczne rozkminy

Postprzez laurentius » 15 sty 2007, o 08:43

Czarny, stary archeologu... to nie przeszkadza być ścierwem. Co do reszty się zgadzam. No i zauważyłem, że Ty czytasz głównie tą w pdfie :D

Niestety Zim wyrwał moją wypowiedź z kontekstu więc niestety nie bardzo tutaj wiadomo o co mi chodziło. A co do wymądrzania się to Czarny - poproszę od razu to robić w odpowiednich wątkach :)
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

historyczne rozkminy

Postprzez Marcin » 15 sty 2007, o 09:16

L to załóż mi mi wątek gdzie będe się mógł wymądrzać bo nie wiem gdzie teraz mogę. Ja czytam gównie w pdfie? gdzie tak zauważyłeś?
Marcin
private first class
private first class

historyczne rozkminy

Postprzez laurentius » 15 sty 2007, o 09:36

To jest właśnie ten wątek - Zim go założył specjalnie w celu wymądrzania :)
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

historyczne rozkminy

Postprzez Marcin » 15 sty 2007, o 09:52

Dobrze wiedzieć.
Marcin
private first class
private first class

historyczne rozkminy

Postprzez wojtek » 3 lip 2007, o 10:45

Czy ma ktoś dostęp do jakiejś literatury fachowej dotyczącej walk włoskich w afryce północnej w latach 1940/43? Jeżeli ktoś ma, to czy mógłby pożyczyć na jakiś czas? W zamian ja moge pozyczyć jakas ksiażke (jak cos to pytać czy mam). Chodziło by mi głównie o dywizje Ariete (szukałem w googlach-żeby nie pisać ze jestem leń) lub ogólnie o włoskie wojska pancerne.
wojtek
private
private

historyczne rozkminy

Postprzez Marcin » 4 lip 2007, o 12:58

Poszukam, ale nie obiecuje że coś znajdę
Marcin
private first class
private first class

historyczne rozkminy

Postprzez Bu » 4 lip 2007, o 14:12

Brat mi kiedyś o tym opowiadał, Włosi są tylko trochę mniej śmieszni od Francuzów :)
Spytam go jak wróci, bo może cośtam ma.
Bu
first sergeant
first sergeant

Powrót do Historyczne Gry Bitewne