XVII wiek Wargamera (Ogniem i Mieczem)

forum bitewnych gier historycznych (Mein Panzer, Blitzkrieg Commander, Micro Armour, American Battlelines itp. itd.)

Odp: XVII wiek Wargamera

Postprzez Bu » 13 wrz 2008, o 22:52

cholera, 100 lat wcześniej by zrobili system to bym grał jakimś Viscontim albo innym Gonzagą... A tak?

Można by te figurki trochę lepiej pomalować i zrobić czytelniejsze zdjęcia, znacznie lepiej by się prezentowało.
Bu
first sergeant
first sergeant

Postprzez laurentius » 14 wrz 2008, o 09:38

Tak jak już gdzieś napisałem na tym forum grałem w tę gierkę na ubiegłorocznych Polach Chwały w Niepołomicach. Gierka sympatyczna ale poza "nowością" z ukrywaniem rozkazów raczej standardy. Zresztą z tego co pamiętam jak rozmawiałem z Sosną, nie ukrywał on że raczej super nowości tu raczej nie będzie. A szkoda :)

Gra bardzo mi przypomina grę American Battlelines, którą mam w domu :). Największą różnicą jest tylko wydawanie rozkazów ukrywając je przed przeciwnikiem (jednak tych rozkazów nie ma tak wiele aby rozwinąć pełnie możliwości taktycznych). Stwierdziłbym, że to taka "gra w nożyce". Ja Ci szarżę = nożyczki, a Ty mi postój i przygotowanie do walki = kamień.
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez mdzi1 » 14 wrz 2008, o 17:47

Jestem świeżo po lekturze FoG, chętnie bym porównał z tym American Battlelines. Kurzy mi się trochę napoleoników... Da się zorganizować pożyczenie podręcznika?
:)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez laurentius » 14 wrz 2008, o 20:28

Mdzi1 możemy to załatwić na tej zasadzie jak z Dark Age'em. Odbierzesz/zostawisz podręcznik w klubie kiedy będziesz chciał - jak nie u mnie to u szefowej. W tym tygodniu powinno udać mi się dotrzeć do klubu. Choć obiecuję to sobie już od 2 tygodni.
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez mdzi1 » 15 wrz 2008, o 07:12

Ok, mnie pasuje. :)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez MichałeK » 21 wrz 2008, o 10:11

Ja tylko nadmienię iż ma być kilka rożnych scenariuszy, możliwość wysłania podjazdów, uzyskania przewagi w rozstawieniu nad przeciwnikiem itp.

Co do tego co mówi L, to Czarny twierdzi iż system w ciągu roku bardzo "in plus" poszedł :)
MichałeK
corporal
corporal

Odp: XVII wiek Wargamera (Ogniem i Mieczem)

Postprzez Marcin » 6 paź 2008, o 21:39

Chłopy, Ogniem i Mieczem rozwija się już od dobrych prawie dwóch lat, mówię tu już o etapie realnego tworzenia zasad i ich testowania. Sam widziałem kilka wersji podręcznika a to co jest teraz niczym nie przypomina produktu początkowego. L@ jeśli grałeś w te grę rok temu to znaczy, że jesteś o rok do tyłu. Ten system cały czas się rozwija. Znam Konrada nie od dziś i wiem że jest ogromnym fanem XVII wieku, sam  z resztą kiedyś zmusił mnie do biegania z 3m piką po polach pod Kielcami. Ogniem i Mieczem to dla niego sprawa honoru a nie biznes. Swoim entuzjazmem potrafił zarazić wielu dzięki czemu już za niedługo na naszym rynku pojawi sie produkt na który będzie można spojrzeć z duma i powiedzieć POLAK POTRAFI!!!

Nie chce tutaj zdradzać żadnych szczegółów ponieważ nie chce psuć niespodzianki, a sam pewnie chętnie zagram.
Marcin
private first class
private first class

Postprzez Akhad » 6 sty 2009, o 17:49

Potwierdzam i podtrzymuję wszystko co powyżej napisał Marcin.
Dodatkowo tu możecie znaleźć coś na kształt skrótu zasad, wstępne tworzenie rozpisek, poziom bitew -> http://www.wargamer.pl/index.php?catId=1285

A tu przykład szwedzkiego HQ:
http://1.bp.blogspot.com/_bYMeBdCtejw/SVPUzxVMfdI/AAAAAAAAAbw/2jtVTkwjI_s/s320/hq-oim2.jpg[/img]
End transmission.
Akhad Site
Akhad
private first class
private first class

Postprzez bagu » 10 sty 2009, o 08:46

mnie martwo tylko to ze system bedzie....drogi, ehhh no cuz.
Szczescie ze alternatywne figury sa i sa 2xtansze :D (tak wiem sosna zapowiedzial ze na turiejach oficialnych bedzie mozna grac tylko figurami od wargamera)
Testowalem systemik na Grenadierze w zeszlym roku, fakt specialnych nowosci nie ma, ale dla mnie fascynata "wasaczyzny" system obowiazkowy :)
bagu
private
private

Postprzez mdzi1 » 14 sty 2009, o 18:10

Wszystko pięknie i ładnie, ale poczekam aż się ukaże podręcznik. Też mnie trochę martwi spora ilość potrzebnych do gry figurek, a co za tym idzie, koszt zabawy. No nic, na razie obserwuję jak to się toczy i nie wykluczam, że pogram.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez Akhad » 17 sty 2009, o 11:58

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź Konrada na jakże ważne pytanie:

Dlaczego modele Wargamera są droższe niż inne modele dostępne w tej skali?

Zdajemy sobie sprawę, ze nasze modele są droższe niż modele innych firm dostępne w tej skali. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są koszty ich produkcji. Niestety nie dysponujemy własną odlewnią i musimy zlecać odlewanie modeli innym podmiotom. Znalezienie odlewni w Polsce graniczy z cudem. Próbowaliśmy usług 6 różnych firm i każda z nich nie była w stanie odlać naszych figurek. Kończyło się to:

- zniszczeniem matek i rozłażeniem rąk – „nie da się” – odlewnia z Gdyni
- zaproponowaniem ceny z kosmosu odlewnie z Warszawy i Poznania
- nieudolnymi próbkami – odlewnia z Radomia
- odlewy z metalu który się łamał w rekach – odlewnia z Łodzi
- odlanie z metalu który się giął i łamał – zupełnie innego niż wcześniej sporządzone próbki

Odlewnie za granicą nie jest możliwe. Próbowaliśmy w Anglii i Hiszpanii. Koszty transportu niestety powodują brak opłacalności tego typu działań. Aktualny kurs euro takze nie zachęca do dalszych prób...

W tej chwili korzystamy z usług odlewni, która jest dobra technologicznie ale działa bardzo wolno i ma swoją cenę. Niestety nie małą.

Moglibyśmy zredukować cenę ale kosztem zamknięcia sobie możliwości sprzedawania modeli w sklepach poza siecią Wargamer. Sklepy żądają bowiem dość wysokich marży (co najmniej 30%). Nie chcemy tego zrobić ze zrozumiałych względów.

Dopóki nie znajdziemy innych możliwości odlewania modeli cena będzie taka… jaka jest. Drożej nie będzie.

Ostatnio zmieniony przez Sosna dnia Wto Paź 28, 2008 10:39 am, w całości zmieniany 1 raz
End transmission.
Akhad Site
Akhad
private first class
private first class

Postprzez MichałeK » 19 sty 2009, o 13:01

to proponuje porównać cene do chałowego plastiku GW....

Dlamnie cena jest naprawde w pożądku!

a dla przykładu:
Tabor kozacki

Kozacki wozy taborowe z załogą oraz lekkim działem.

Zestaw zawiera:

2 x wozy taborowe przeznaczone dla strzelców
1 x wóz działkiem lekkim
11 x kozaków obsługi
1 x wypraska z bronią
6 x koni
3 x metalowa podstawka o wymiarach 8cm x 3cm
cena 55zł

lub

Skwadron piechoty szwedzkiej-pikinierzy bez pancerzy.

Zestaw zawiera:
1 x sekcja dowodzenia – 4 modele (dowódca, muzyk, chorąży, 1 muszkieter*),
4 x podstawki pikinierów - 12 pikinierów,
8 x podstawek muszkieterów - 24 muszkieterów,
1 x muszkieter* (do sekcji dowodzenia)
1 x działko regimentowe + 2 obsługi,
1 x drążek do sztandaru,
1 x sztandar (losowo wybrany),
1 x podstawka 4 x 4 cm - do działa,
12 x podstawka 2 x 4 cm - do piechoty,
1 x podstawka 3 x 4 cm (do sekcji dowodzenia)

czyli 42modele i armata za 75zł

jakbyś grał szczurkami w batla to oddział 16kamratów(a trzeba wystawić 20) kosztuje ponad sto do tego działko to też nie tani blister, a w punktach taki odział szczurów to mniej niż nic!
Ostatnio edytowano 19 sty 2009, o 13:45 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
MichałeK
corporal
corporal

Postprzez laurentius » 20 sty 2009, o 08:31

Ale nie porównujmy do Battla bo to tak jakby każdy sprzęt RTV porównywać do firmy Sony :)
Myślę, że zawsze znajdą się droższe rzeczy jak i tańsze więc takie porównania nie za bardzo mają sens.
Dobra cena to taka za jaką ludzie chętnie coś kupią. Albo przynajmniej kupią bez tego "chętnie" ;). Jeżeli MichałeK uważa, że cena jest w porządku znaczy że nie jest drogo, a przynajmniej nie dla niego.

Drogo czy tanio to subiektywne odczucia. Dla mnie na przykład to nie jest tanio ;)

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez MichałeK » 20 sty 2009, o 15:12

Oczywiście masz rację, ale słysząc od dorosłych facetów wydających po parę tysięcy na WM i inne gry, brzmi trochę śmiesznie argument, że drogo, można by pomyśleć iż 75zł kosztuje jeden model, a nie oddział. Poza tym niektórzy szukają dziury w całym i dla tego szokują takimi argumentami :P Ja mam zamiar zakupić około 6 chorągwi jazdy ze 2 armaty półkownika i trochu piechoty na początek, powinna to już być bardzo ciekawa bitwa, dodam iż posiadam 3 chorągwie jazdy i półkownika, a wydałem na to koło 100-120zł. Cena armat jest śmieszna bo to kilkanaście złotych, czyli defakto pomnożyć ilość jazdy i na stół! Ale najpierw chce pomalować to co mam, właśnie i tu wszyscy dobrze wiemy iż armii nie kupuje sie od razu tylko stopniowo, najlepiej jednocześnie malować to co się ma.

No BIEDAKI! ja bezrobotny przymierający głodem student chce grać a wy mi tu wymówek szukacie, bo pomyśle iż to z zawiści iż to polska gra! :P :P :P
Ostatnio edytowano 20 sty 2009, o 15:17 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
MichałeK
corporal
corporal

Postprzez mdzi1 » 20 sty 2009, o 15:38

Nie do końca trafiają do mnie argumenty, że to tak tanio. Nie ma co porównywać cen poszczególnych oddziałów, liczy się koszt armii. A tu nie będzie tanio bo format rozgrywki jest spory. Nie ma co ukrywać, że to bitewniak, a bitewniaki są drogie.W moim przypadku to nawet nie chodzi o cenę, ale prawda jest taka, że tu trzeba pomalować masę 15mm ludków. Jak na razie znalazłem czas (i ochotę), żeby pomalować 5 z 12 podstawek do DBA. A teraz weź pod uwagę, że tu chorągiew to minimum 3 podstawki... I rok by było mało przy moim tempie malowania.Do tego zawsze jakoś bardziej pociągał mnie antyk niż renesans, czy barok.Pewnie kiedyś pomyślę o OiM, ale szczerze mówiąc wolałbym poczekać na ukończoną już grę.
No i miło by było pograć choć trochę swoją Kartaginą nim przeskoczę parę okresów historycznych...  ;)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historyczne Gry Bitewne