XVII wiek Wargamera (Ogniem i Mieczem)

forum bitewnych gier historycznych (Mein Panzer, Blitzkrieg Commander, Micro Armour, American Battlelines itp. itd.)

Re: XVII wiek Wargamera (Ogniem i Mieczem)

Postprzez MiSiO » 26 lip 2009, o 09:30

Heja Chłopaki.

Chciałem tylko oznajmić, że postanowiłem złożyć Podjazd szwedzki! Już robię listę modeli, podstawek i pik, które muszę kupić, żeby za jakiś miesiąc sprawnie zacząć kompletować armię.

Nowe pudełka są śliczne!
MiSiO
private
private

Postprzez Tadeusz Czerwiński » 26 lip 2009, o 12:20

Ale Wargamer działa jakby nie mógł, na stronę O&M czekamy, czekamy i chyba się nie doczekamy.
Tadeusz Czerwiński
sergeant first class
sergeant first class

Postprzez MiSiO » 26 lip 2009, o 12:37

Otóż na forum OiM pojawiła się informacja, że premiera strony gry JUTRO. Od poniedziałku rusza.
MiSiO
private
private

Postprzez Akhad » 26 lip 2009, o 13:51

Tadeusz Czerwiński napisał(a):Ale Wargamer działa jakby nie mógł, na stronę O&M czekamy, czekamy i chyba się nie doczekamy.

Wargamer to nie Games Workshop.
Wprowadzenie, ożywienie jakiejkolwiek gry - a tu chodzi o grę bitewną z figurami to olbrzymie i skomplikowane a przede wszystkim kosztowne przedsięwzięcie. I prawie że od a do z pierwsze takie tylko polskie na polskim rynku.
Oprawa graficzna przyszłego podręcznika i aktualnie strony to grafiki za które, za każdą trzeba zapłacić. Podobnie jak za artykuły, tłumaczenia, skład. Trzeba opracować projekty opakowań, zapłacić za to, wydrukować te opakowania i również za nie zapłacić. Trzeba pakować modele a ludziom którzy to robią również należy płacić. Same modele należy odlewać w odlewni i za to płacić.
Strona internetowa też za darmo się nie robi sama. Za sprawy techniczne odpowiada owszem jedna osoba czyli ja ale za całość merytoryczną - zawartość tejże strony, kilka osób.

Jeszcze raz przypominam - Wargamer to nie GW!

Właściwie mogę już podać wam adres strony działający 'roboczo' -> http://www.wargamer.pl/oim/index.php

oraz ten który będzie własciwy i finalny -> http://www.ogniemimieczem.wargamer.pl
Akhad
private first class
private first class

Postprzez MiSiO » 26 lip 2009, o 15:14

Jeszcze raz przypominam - Wargamer to nie GW!

Na całe szczęście... GW dawno przestało podchodzić do swoich produktów jak hobbyści do swojego hobby. To, co robi Wargamer należy docenić. Wystarczy trochę pomyśleć ile to nakładów pracy ludzkiej i nakładów finansowych potrzeba, żeby choćby skrót zasad wypuścić. Te grafiki (połowa grafik GW nie dorasta im do pięt; pokrzywiona perspektywa itp... nawet w samym logo Warhammer'a :D). Do tego studia historyczne itp.

Pewnie, że chciałbym podręcznik już jutro. Jeśli jednak podany termin premiery gry nie zostanie przesunięty, wytrzymam :P
MiSiO
private
private

Postprzez Akhad » 27 lip 2009, o 18:04

Ostateczny finalny adres strony Ogniem i Mieczem:

http://www.ogniemimieczem.wargamer.pl/index.php

adres forum OiM:

http://www.ogniemimieczem.wargamer.pl/forum/index.php

Zapraszamy!
Akhad
private first class
private first class

Postprzez mdzi1 » 3 sie 2009, o 07:07

Jeśli miałbym grać w ten system to składałbym pewnie podjazd RONu. Nie traktujcie tego jednak jak obietnicy. Mam już mnóstwo modeli do różnych systemów i malowania na lata. ;)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez laurentius » 3 sie 2009, o 08:16

Wprowadzenie, ożywienie jakiejkolwiek gry - a tu chodzi o grę bitewną z figurami to olbrzymie i skomplikowane a przede wszystkim kosztowne przedsięwzięcie.

A kto mówi, że nie. :) W każdym bądź razie jak wszystkie kosztowne przedsięwzięcia nastawione na zyski. Sosen chyba nie robi tego dla zabawy? :) Widać, że chce coś zdziałać pomimo trudności i to doceniam, jakkolwiek tak jak powiedziałem - to jest biznes i w takich wartościach to oceniam. Stronka jak na razie w powijakach, a grafika... mam wrażenie, że gdzieś już ją widziałem ;) (z przyjemnością ujrzałbym więc inna ilustrację). Ja bym jeszcze chwilę poczekał z pokazaniem strony, pomimo utyskiwań niecierpliwych graczy, do momentu, aż będzie "ideał".
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez MiSiO » 3 sie 2009, o 13:19

Chłopaki nie robią tego tylko dla zysku. Mają solidne, hobbystyczne podejście, co akurat grze wyjdzie na dobre.

Co do strony to połowa osób uzna, że źle, połowa, że dobrze, że jest już teraz. Ja się akurat cieszę, że się pojawiła. Co do grafiki husarii to racja. Nie zaskoczyła ale z OiM się kojarzy. Zdecydowanie bardziej podobają mi się inne grafiki na stronie. Choć ta z husarią na okładce podręcznika będzie dobrze wyglądać a rozumiem, że strona ma do podręcznika nawiązywać wizualnie.
MiSiO
private
private

Postprzez laurentius » 3 sie 2009, o 13:35

Chłopaki nie robią tego tylko dla zysku.

To się im chwali. Mam nadzieję, że przynajmniej podręczniki będą rozdawać bez marży :) (bo dałbym głowę, że na figurkach zarabiają).

A tak na poważnie to chyba myślenie, że komuś kto prowadzi sklep i szeroko pojęty interes taka rzecz nie przyniesie bezpośrednich korzyści jest delikatnie mówiąc niepoważne.
Ale drodzy Państwo, większość fajnych rzeczy były wymyślone przez człowieka dla zysku. I nie ma nic w tym złego :)

Co do grafik. Są bardzo ładne. Choć ta akurat mi się już "przejadła". Byłoby fajnie być zaskoczonym jakąś świeżością w temacie.
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez MiSiO » 3 sie 2009, o 14:07

Nie napisałem, że robią to pro publico bono. Nie robią tego tez tylko dla pieniędzy.

To się im chwali. Mam nadzieję, że przynajmniej podręczniki będą rozdawać bez marży :) (bo dałbym głowę, że na figurkach zarabiają).

Dlaczego maja bez marży sprzedawać podręcznik?! niech zarabiają na każdym elemencie gry. Po to tyle pracują nad projektem.
MiSiO
private
private

Postprzez laurentius » 3 sie 2009, o 16:08

Dlaczego maja bez marży sprzedawać podręcznik?! niech zarabiają na każdym elemencie gry. Po to tyle pracują nad projektem.

No to też to napisałem. Każdy wydawca robi to dla pieniędzy. A że łączą przyjemne z pożytecznym... wiele osób tak by chciało. W każdym razie ja nie postrzegam, że robią to dla środowiska graczy... :)

W każdym razie o ile gra nie będzie pasztetem to sam chętnie w nią zagram, a może nawet zakupię ten piękny podręcznik. Stronie jak na razie stawiam 3+ :)

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez MiSiO » 3 sie 2009, o 17:03

W każdym razie ja nie postrzegam, że robią to dla środowiska graczy... :)

Nie bardzo rozumiem... przecież wypuszczenie gry (duży nacisk na historyczne konsultacje), modeli, forum i portalu gry jest właśnie dla środowiska graczy. Czytając o planach dla graczy (turnieje, pokazy itp.) to mogę stwierdzić, że dla graczy zrobią dużo. Co nie znaczy, że nie może to by dochodowa działalność. Nie można przecież oczekiwać, że "dla graczy" będą rozdawać modele za friko :)

Patrząc na inne 15mm historyczne bitewniaki i nacisk autorów zasad na rozwój gry , stronę wizualną itp. to OiM wybija się. Ciekaw jestem finalnego wyglądu podręcznika ale po padu PDF z zasadami mam pojęcie jakiej klasy będzie to wydawnictwo. Porównajcie te pdf choćby z podręcznikiem do DBA, chyba najpopularniejszego historycznego bitewniaka.
MiSiO
private
private

Postprzez laurentius » 3 sie 2009, o 17:09

przecież wypuszczenie gry (duży nacisk na historyczne konsultacje), modeli, forum i portalu gry jest właśnie dla środowiska graczy

Jest to po to aby wykonać dobry, solidny finalny produkt. A dobry produkt ma szansę się sprzedać. Na tle historycznych bitewniaków gra ma szansę się wybić. Nawet duże. Wydaje mi się, że dobra gra historyczna ma szansę nawet z bitewniakami fantasy/sf o ile byłaby naprawdę dobra.

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez MiSiO » 3 sie 2009, o 17:51

To tylko w Polsce panuje przekonanie, że to bitewniaki fantasy wiodą prym. Na świecie jest właśnie odwrotnie. Do tego większość historycznych nie grzeszy jakością wydania zasad i nie ma własnych modeli do gry.

Co do sukcesu OiM to temat jest delikatny, bo jeśli pojawi się duży komercyjny sukces firma będzie musiała myśleć o tym, że np. nie ma szybko działającej odlewni itp. Oby jednak mieli takie problemy :)
MiSiO
private
private

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historyczne Gry Bitewne