De Bellis Antiquitatis (DBA)

forum bitewnych gier historycznych (Mein Panzer, Blitzkrieg Commander, Micro Armour, American Battlelines itp. itd.)

Odp: De Bellis Antiquitatis (DBA)

Postprzez MichałeK » 28 gru 2008, o 10:17

Zapraszamy do przyłączenia się, koszt całej armii to od 70 do max 120zł czyli taniej niż oddział do batla ... No i niema żadnych głupkowatych gołąbków mechanicznych jak w batlu czy pupidynków jak w 40tce, tylko fluff kreuje sama historia ;]
MichałeK
corporal
corporal

Postprzez MiSiO » 28 gru 2008, o 11:37

Może i ja kilka słów. Jeśli chcesz wziąć udział w kampanii, a to najlepszy sposób na wkręcenie się w system, to zdecydowanie polecam jedną z armii antyku. Gramy 200 p.n.e., więc wybór armii jest bardzo duży a ich różnorodność jedyna w swoim rodzaju.

Gallowie są armią o dość prostym składzie, co na początek ułatwia granie ale nie daje tyle możliwości taktycznych co np. trudna do opanowania, armia Kartaginy. Do wyboru sa jeszcze Galaci, Trakowie, Kapadocja, Seleucydzi czy armie miast greckich... ale Gallowie pasują jak ulał i na pewno będziesz miał zabawę z grania i malowania.

Jeśli się zdecydujesz na udział w kampanii to napisz do mnie PW - zaktualizuję mape kampanii i wciągne Cię na listę uczestników.

Lista armii może z początku wydawać się dość zawiła ale to tylko pozory.

Na św. Mikołaja pojawiły się zasady po polsku, do ściągnięcia ze strony www.zgielk.pl, gdzie również znajdziesz kilka raportów bitewnych i pomocnych tekstów dla początkujących.

http://www.zgielk.pl/download/NppDBA.pdf (to bezpośredni link do zasad)
MiSiO
private
private

Postprzez bagu » 2 sty 2009, o 09:10

powitac noworocznie - to kiedy ktos mialby ochote popykac w cos? :D dajcie znac
bagu
private
private

Re: Odp: De Bellis Antiquitatis (DBA)

Postprzez MichałeK » 3 lut 2009, o 12:03

bagu napisał(a):powitac noworocznie - to kiedy ktos mialby ochote popykac w cos? :D dajcie znac

Wysłałem Ci priwa w sprawie gry :]
MichałeK
corporal
corporal

Re: De Bellis Antiquitatis (DBA)

Postprzez zwierzak777 » 5 lut 2009, o 09:50

Jeśli chodzi o tanie armie do DBA to zapraszam na mojego blog, kilka propozycji tam umieściłem, dorzucę więcej (najtańsza to 19zł 29gr - jedno pudełko Wikingów!)
http://zwierzak777.blog.onet.pl/1,CT122934,index.html
Na razie mogę się pochwalić 4 skończonymi armiami, z czego jedna w 15mm, kolejna (samuraje) mocno zaawansowana, kilka w różnych stadiach rozwoju. Ale to już na blogu http://zwierzak777.blog.onet.pl/ Z punktu widzenia kolekcjonerskiego, zebranie armii to naprawdę mały wydatek, a jednocześnie duża frajda; przy niektórych armiach trzeba się trochę nagimnastykować, żeby zebrać figurki pasujące do danej epoki.

II/33 Polybian Roman 275-105 BC
Obrazek

II/49 Marian Roman 105-25 BC
Obrazek

IV/17 Later Crusader 1128-1303
Obrazek

III/53 Dynastic Bedouin
Obrazek
zwierzak777
private
private

Re: De Bellis Antiquitatis (DBA)

Postprzez mdzi1 » 5 lut 2009, o 14:32

Podoba mi się pomysł i pokazane modele. :) Jak skończę swoje 15mm to złożę coś w 1:72. Fajne pozy figurek i detale.
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Poprzednia strona

Powrót do Historyczne Gry Bitewne