XVII wiek Wargamera (Ogniem i Mieczem)

forum bitewnych gier historycznych (Mein Panzer, Blitzkrieg Commander, Micro Armour, American Battlelines itp. itd.)

Re: XVII wiek Wargamera (Ogniem i Mieczem)

Postprzez laurentius » 3 sie 2009, o 19:36

nie grzeszy jakością wydania zasad i nie ma własnych modeli do gry

Rzeczywiście. Jeśli chodzi o wydania podręczników to nie stały one na najwyższym poziomie. Ale to się powoli zmienia. Przytoczę tu serię ...Commander (Bliztkrieg Commander) albo Flames of War. Podręczniki dobre, bądź bardzo dobre. Jeśli chodzi o modele. Tutaj byłem właśnie zwolennikiem tego iż modele właśnie wybierał gracz (to była IMO znaczna przewaga gier historycznych nad sf/f). Mógł wybrać modele lepsze lub gorsze, tańsze lub droższe. W przypadku gier z dedykowanymi modelami z reguły producent dyktuje ceny. A niestety regułą jest, że im system popularniejszy tym ceny wyższe :-\.
"...nie gram już z tymi lasami..." JakubT
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez MiSiO » 3 sie 2009, o 19:45

Tak czy siak do tego okresu modele znalazłem tylko na stronie jednego producenta i to tylko do części armii.
MiSiO
private
private

Postprzez Akhad » 9 paź 2009, o 06:44

Jesli ktoś nie odwiedza stronę OiM to uzupełniam wieści ->

- drukują się pudełka do modeli
- produkują się blistery do modeli
- drukują się sztandary do RON, Kozaków i formacji najemnych
- robią się zdjęcia modeli do podręcznika/pdf i na pudełka
- robimy ostanie korekty zasad przed składaniem pdf
- szwedzcy dragoni trafili do pakowania (nieliczni szczęśliwcy już ich zakupili bo trafili na Wilczą gdy akurat ich dostaliśmy z odlewni)
- polscy dragoni są w odlewni
- 2 formacje lekkiej jazdy tureckiej są w odlewni
- mamy nowego modelarza który wykona dla nas serię dział i ekwipunku artyleryjskiego
- rzeźbią się spahisi z włóczniami i modele jasyru do Tatarów
- mamy nową odlewnię elementów żywicznych (teren) – rozpoczynają właśnie odlew hurtowe naszych elementów terenu -> TAKIE
- rzeźbią się nowe elementy terenu: stajnia, gospoda i cerkiew.

Ot tyle – efektów może nie widać ale praca wrze aż furczy. Trzymajcie kciuki!
Akhad
private first class
private first class

Postprzez mdzi1 » 10 paź 2009, o 08:41

Chyba już wszyscy zainteresowani odwiedzają forum OiM. Fajnie, że wreszcie wszystko ruszyło z kopyta. :)
mdzi1
master sergeant
master sergeant

Postprzez laurentius » 10 paź 2009, o 21:16

A ja przyznam się, że odwiedzam rzadko i miło jak Akhad wrzuci tu jakąś przypominajkę.
"...tego jeszcze nie ma w Twojej wersji..." TaTaR testujący swoją grę z maciakiem

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez Akhad » 10 paź 2009, o 21:40

Laurentiusie - miło czytać :) Postaram się w takim razie i tu informować częściej o postępach naszej pracy nad systemem i tym co przygotowujemy dla fanów. OiM rodzi się w bólach i dorasta mimo wielu trudności. To naprawdę pierwszy polski taki produkt na taką skalę. Jasne jest że mamy w naszym kraju twórczych i pomysłowych ludzi ale samym pomysłem wiele się nie zawojuje gdy trzeba się borykać z problemami "doczesnymi" i takimi związanymi z "systemem"... My jak na razie walczymy z nimi i przezwyciężamy trudności. A że to trwa - cóż. Taka specyfika naszego kraju. Takie przedsięwzięcie u nas jest po stokroć trudniejsze niż na przykład w zachodniej Europie o Stanach nie wspominając.
Akhad
private first class
private first class

Postprzez laurentius » 11 paź 2009, o 09:04

Zgodzę się, że trudniejsze. Ogólnie można powidzieć, że w Polsce wszystko co legalne przychodzi trudniej ze względu na problemy ekonomiczne i biurokratyczne. Mam nadzieję, że system się uda. I nawet cieszę się iż nie jest tworzony w pośpiechu. Bo niestety w pośpiechu to najczęściej nic nie wychodzi. Szczególnie chciałbym zobaczyć podręcznik. Pomimo tego iż pewnie w sam system grał nie będę (choć kto wie ;) ) to jednak podręcznik gotów jestem zakupić jako nasz wyrób rodzimy ;)

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez Akhad » 24 paź 2009, o 19:38

1. Miło nam poinformować, że firma CD Projekt wydawca gry komputerowej „Mount&Blade: Ogniem i Mieczem” zaprosiła nas do współpracy przy promocji tego smakowicie zapowiadającego się tytułu. Wspólnie z Kuźnią Gier, wydawnictwem Fabryka Słów oraz Walkirią będziemy prowadzić akcję promującą gry o tematyce związanej z XVII-wieczną Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Zarówno w edycji podstawowej jak i kolekcjonerskiej znajdzie się przygotowany specjalnie na tę okazję, 64 stronicowy poradnik „Dobre rady Pana Ojca" pióra Jacka Komudy, a w nim prawdziwa gratka dla wszystkich fanów jego twórczości - nigdy do tej pory nie publikowany fragment 2. tomu „Samozwańca" oraz blister z losową figurą OiM

2.
• W sprzedaży pojawiła się dragonia szwedzka.

• Wszystkie zestawy modeli do armii RON, kozaków oraz oddziały najemne armii szwedzkiej są już sprzedawane z nowymi sztandarami. Nieskromnie dodam, że nam się udały i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że wam też się spodobają. W opracowaniu są sztandary osmańskie i szwedzkie.

• PDF z zasadami się montuje. Nasz grafik obiecał nam go przed naszym wyjazdem na targi gier w Essen czyli w środę.

• Odbieramy dragonów polskich oraz lekką jazdę turecką: gonullu i beszli. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i będziemy mogli ich puścić wkrótce do sprzedaży .

Obrazek
Akhad
private first class
private first class

Postprzez laurentius » 25 paź 2009, o 15:46

2) No mnie najbardziej interesowałby ten PDF. Przyznaje, że z coraz większym zainteresowaniem śledzę postępy przy produkcji naszej rodzimej gry.

Co do pkt. 1) to sam miałem opublikować jakiegoś newsa ale Mount&Blade jest IMO tak durną grą, że zrezygnowałem. Prawdę mówiąc w wersji kolekcjonerskiej interesowałyby mnie tylko teksty Pana Komudy :) i blister OiM ;)

Obrazek
laurentius
general of army
general of army

Postprzez Akhad » 30 paź 2009, o 11:24

Zasady Ogniem i Mieczem w pliku pdf do ściągania tutaj ->

DOWNLOAD OIM
Akhad
private first class
private first class

Postprzez TaTaR » 9 lis 2009, o 18:04

Dobra Tatarzy już do mnie jadą. Kto ma ochotę to zapraszam na jakąś potyczkę. Mam nadzieję, ze jakieś turnieje będą organizowane przez wargamera, bo bym sobie pojechał nauczyć się grać i popykać sobie nowymi figurkami :)
TaTaR
sergeant
sergeant

Postprzez Akhad » 9 lis 2009, o 18:48

Akhad
private first class
private first class

Postprzez TaTaR » 9 lis 2009, o 19:28

Niestety: wymóg malowania oznacza, że nie zjawię się na bitwie.
Ale mam nadzieję, ze Wargemer będzie promował swój system jakimiś częstszymi turniejami :) i wczesniej czy później sobie pogram w ten systemik
TaTaR
sergeant
sergeant

Poprzednia strona

Powrót do Historyczne Gry Bitewne